Výlet na šumavské slatě

Šumava, koně

Koně na Šumavě

Velká část pohoří Šumava je chráněným územím. Jde totiž o jednu z nejkrásnějších horských krajin v ČR.

Průzračné a kamenité horské říčky, které se divoce valí ke zlatonosné řece Otavě, tajemná jezera ledovcového původu i zrádná rašeliniště – to vše dělá z tohoto pohoří vzácný kout, který si vysloužil ochrannou známku Biosférická rezervace UNESCO.

Národní park Šumava, Národní park Bavorský les (na německé straně) a Chráněná krajinná oblast Šumava tvoří dohromady plochu o rozloze přes 900 km², což představuje jeden z nejrozsáhlejších národních parků Evropy.

Keltové Šumavu nazývali Gabreta, Pohoří kozorohů. Samotné jméno Šumava potom pochází ze 16. století a má základ v praslovanském slova šuma, což znamená hustý les.

Šumava: tipy, kam se podívat

  • Navštivte bájemi opředený hrad Kašperk leží v kopcích nad řekou Otavou a nejlépe se k němu dostanete z městečka Kašperské hory, kde se kdysi těžilo zlato. Nočnímu Kašperku se ale raději zdaleka vyhněte! V okolních lesích prý straší kostlivci, kůň s ohnivou ohlávkou a také podivná noční můra Swiza, která pochází ještě z dob pohanských Slovanů.
  • O to víc si užijte krásné místní přírody. Dojeďte raději autem k Čeňkově pile, kde začíná řeka Otava. Z metropole jste tam za dvě hodiny. Odtud se vydejte proti proudu řeky Vydry až na Antýgl.
  • Na Antýglu můžete přespat v původních roubených domech a druhý den vyrazit podél Vchynicko-tetovského kanálu a dál na šumavské hřebeny: přes Modravu na Horskou Kvildu a do Borových Lad. To už je sice trochu delší cesta, na kole ji však v pohodě zvládnete za jeden den.

Sledujte, jak vypadá Šumava v létě!

foto: Praha levně

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]