Do labyrintu!

Foto: Praha levně

Foto: Praha levně

Nevíte, kam vyrazit s dětmi v chladné jarní neděli? Jděte bloudit! Jen v centru Prahy najdete hned tři bludiště.

Ať už vyrazíte lanovkou na Petřín, nebo jen na Můstek, magickou cestu mezi tisíci matoucí odrazů si určitě užijete i vy dospělí, o dětech ani nemluvě.

Petřínský hrad

To první, nejstarší a nejznámější, připomíná na první pohled malý hrádek. Uvnitř ale máte pocit, že je nekonečné a že v něm budete bloudit celé hodiny. „Jde o typický příklad petřínské magie, provozované zde ke konci 19. století Klubem českých turistů. Zrcadla propojená v důmyslný systém vytváří tunely napříč Petřínem a nafukují ho donekonečna. Děti tu mohou probloudit dětství a dospělí docela ztratit hlavu. Několik návštěvníků, kteří ještě před vstupem vedli spořádaný život, odsud odváděli s tváří zbrázděnou šíleným smíchem a očima navždy ztracenýma v nekonečném labyrintu. Skupina mladíků, kteří zde nerozvážně měřili síly a zkoušeli bludištěm proběhnout na čas, se zaběhla do některé ze zrcadlových chodeb a nikdy už odsud nevyšla,“ krásně bájí pořadatelé na webu Petřínská rozhledna.

Foto: Carmelo Bayarcal, Wikimedia

Foto: Carmelo Bayarcal, Wikimedia

Ale nebojte, ven se nakonec určitě vymotáte a za odměnu si budete moci prohlédnout dioráma se scénou dobývání Prahy Švédy v době třicetileté války. A za odměnu si můžete užít síň smíchu s množstvím zakřivených zrcadel. „Směšná je ovšem jenom podle jména. Několik generálů, prezidentů i docela obyčejných úředníků z ní vyšlo zcela uraženo a jiní se smějí jenom z povinnosti,“ dodává web.

 • Návštěvní doba: denně říjen, březen 10 – 20 hod., listopad až únor 10 – 18 hod., duben až září 10 – 22 hod.
 • Vstupné: dospělí 75 Kč, děti 6 – 15 let, studenti, důchodci od 65 let 55 Kč, děti do 6 let, ZTP 25 Kč, rodinné (2 + 4) 210 Kč
 • Dopravní spojení: tram Újezd a lanovka Petřín
 • Kontakt: petrinska-rozhledna.cz

Mohlo by vás zajímat:

Imaginarium: křišťálové a zrcadlové bludiště

Zrcadlový labyrint a kaleidoskopické kino v centru Prahy na Můstku se může pochlubit 85 velkoplošnými bezpečnostními zrcadly. Když už se promotáte zrcadlovým a křišťálovým labyrintem, čeká na vás další zrádné bludiště, tentokrát z čirých skel. Za odměnu si zejména děti užijí pasáž se zábavnými zakřivenými zrcadly. Dospělé pak zaujme promítání kaleidoskopického kina. To díky sestavě zrcadel a zadní projekci vytváří pláno působící dojmem trojrozměrné koule o výšce 70 m, složené z nespočtu promítacích pláten. Shlédnout v něm můžete dva speciální filmy režiséra Radúze Činčery: Poklady české kultury a Praha ve vichřici dějin.

 • Návštěvní doba: denně 10 – 20 hod.
 • Vstupné: dospělí 90 Kč, děti od 3 let a studenti 60 Kč, rodinné (2 + 2) 240 Kč
 • Dopravní spojení: metro Můstek
 • Kontakt: waxmuseumprague.cz
Foto: Praha levně

Foto: Praha levně

Skleněný labyrint

Nejmladším novým sourozencem je pak labyrint z průhledných skel na Příkopech jen kousek od Imaginaria. Díky UV osvětlení se mění jeho barvy, takže vytváří kouzelný svět, jako byste se pohybovali uprostřed duhy. Duhy, v níž můžete klidně zabloudit…

 • Návštěvní doba: po – pá 10 – 19 hod, so 10 – 20 hod., ne 10 – 18 hod.
 • Vstupné: dospělí 119 Kč, studenti 79 Kč, děti a důchodci 59, rodinné (2 + 2) 299 Kč
 • Dopravní spojení: metro Náměstí Republiky nebo Můstek
 • Kontakt: slabyrint.cz

Tip na závěr pro mimopražské:

Další opravdu velké zrcadlové bludiště najdete v libereckém centru Babylon. Tvoří ho 120 velkoplošných zrcadel rozmístěných po chodbách, jejichž délka dosahuje 200 metrů.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář

[CNW:Counter]