Zadarmo do Japonska už o víkendu

japonsky-festival-galerie-harfa-jidlo2

Japonské speciality

Je to divné? Ušetříme vám cestu – stačí, když se o víkendu vypravíte do Galerie Harfa v pražských Vysočanech, kde bude od 8. do 9. března probíhat Japonský festival.

Země vycházejícího slunce se pochlubí ukázkami bojových umění, tradičním divadlem, skládačkami origami, tancem gejš a samozřejmě také kulinářskými specialitami.

Ostré meče vyrazí dech

Program bude probíhat vždy od 13 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

Zážitkem určitě bude ukázka umění meče Hakuzan dódžó, předvádějící japonské bojové umění Battó džucu se skutečným samurajským mečem, ostrým jako břitva. A aby sekání nebylo málo, čeká diváky také zkouška sekání japonským mečem zvaná tamešigiri, která slouží k testování kvality meče už několik staletí.

Tipy na víkend:

Zatančí půvabné gejši

Zajímavým a mnohdy tajemným symbolem Japonska bývají gejši, jejichž ladný tanec předvede v Galerii Harfa společnost Trn v oku. Netradičním zážitkem bude také vystoupení herců Malého divadla Kjógen. Kjógen znamená v překladu „bláznivá“ nebo „umně vyšperkovaná slova“, a tak se můžete těšit na komickou frašku, japonský ekvivalent comedie del´arte.

Podívejte, co vás na japonském festivalu čeká:

Kaligrafie a origami: trpělivost především

Umění japonského písma si hosté vyzkouší přepisováním srdeční sútry, což je text, který se kromě svého duchovního významu používal k tréninku kaligrafie. Čeká je také workshop ve skládání origami. Motivem bude jeřáb, symbol dlouhého života. Podle staré japonské legendy se splní přání člověku, který jich poskládá tisíc…

A chybět nebudou ani vybrané lahůdky: typické japonské pokrmy a nápoje, různé druhy cukrářských výrobků a samozřejmě skvělý japonský čaj. Na památku si pak můžete koupit ruční papír, vějíř, keramiku, sety na čaj, bonsaje či starožitnosti.

Festival se koná pod záštitou společnosti Bušidó a připomíná smutné výročí zemětřesení, které v březnu roku 2011 způsobilo havárii jaderné elektrárny. Součástí programu bude proto také výstava fotografií z prefektury Fukušima.

zdroj a foto: galerieharfa.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]