Tim Burton přiveze do Prahy svůj svět

foto: timburton.cz

Karlík a továrna na čokoládu. Střihoruký Edward. Mrtvá nevěsta… Pokud máte rádi Tima Burtona, nenechte si ujít výstavu jeho výtvarné tvorby.

Možná se s ním setkáte i osobně. Americký režisér a výtvarník totiž navštíví Prahu, aby zde svou výstavu 28. března osobně zahájil.

Putovní výstava Tim Burton a jeho svět se koná v Domě U Kamenného zvonu a bude trvat do 3. srpna. Nabídne okolo 500 kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací. Neváhejte a užijte si setkání s celým bohatstvím Burtonova vesmíru hororových a zároveň humorně zbarvených světů!

Palác ukrytý v podzemí

Architektonický koncept výstavy zajišťuje studio Olgoj Chorchoj. V podzemí dočasného Burtonova paláce návštěvníci sestoupí do obsáhlého archivu jeho animovaných projektů a krátkých experimentů. K vidění zde budou malby, skici, akvarely, koláže, fotografie i sochařské instalace.

Filmy, které hned tak neuvidíte

Fanoušci budou moci zhlédnout Burtonovy první kreslířské pokusy, některé nikdy nerealizované projekty i slavné loutky z jeho animovaných snímků. Atmosféru celé expozice dokreslí zajímavá hudba a promítání Burtonových filmů z limitované distribuce.

Lístky ještě jsou

V den zahájení proběhne také umělcova autogramiáda, na kterou se dostane několik stovek šťastlivců. Lístky na ni jsou už sice vyprodány, stále však lze v předprodeji koupit základní vstupenky za 190 Kč. I jejich počet je však z kapacitních důvodů omezen, takže neváhejte.

Podívejte, co vás na výstavě Tim Burton a jeho svět čeká:

zdroj a foto: timburton.cz

Kam s dětmi v Praze?

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]