Za zvířaty do pražské zoo

Zoologická zahrada v Tróji láká návštěvníky hlavně promyšleným programem, který šikovně spojuje zábavu pro celou rodinu s kvalifikovaným poučením o přírodě.

Pražská zoo - mládě tygra sumaterského

Pražská zoo – mládě tygra sumaterského
foto: Tomáš Adamec

Ještě před vchodem do zoo projdete po chodníku zvířecí slávy, do kterého jsou zasazeny dlaždice se sádrovým otiskem nohy některého ze zvířecích obyvatel.

U vstupu vás uvítá půvabné sousoší surikat v životní velikosti, nápaditě doplňující vysoký čedičový monolit. V letní sezóně usnadňuje návštěvníkům zdolání velkého výškového rozdílu mezi severní a jižní částí lanovka. Děti se mohou povozit i zábavným vláčkem nebo tramvajkou. Rády také navštěvují malou zoo, umožňující bezprostřední setkání s domácími zvířaty. Dospělé zase zaujmou velkoplošné dotykové panely, plné informací, obrázků a videí.

Indonéská džungle: kouzlo tropů

Mezi nejvýznamnější zvířata pražské zoo patří kůň Převalského, zubr, lev indický, levhart mandžuský, tygr ussurijský a sumaterský, gorila nížinná, orangutan sumaterský, žirafa Rothschildova, levhart obláčkový, pelikán kadeřavý, orel východní, orlosup bradatý, varan komodský, leguán kubánský, želva černavá či gaviál indický.

Unikátní pavilon Indonéská džungle (největší stavba pro zvířata v ČR) napodobuje prostředí tropické deštného lesa. Najdete v něm mimo jiné orangutany, gibony a makaky, ale také dvě obří akvária a desítkami ohrožených obřích želv, které utekly doslovně z talíře: byly zachráněny ze zásilky, určené pro trh s potravinami v Hongkongu…

Praha 7 - zoo v Tróji, gorila

Gorila Kijivu s mládětem

Pražská zoo v číslech

  • Nejstarší savec: slonice Gulab, 53 let
  • Nejvyšší savec: žirafí samec Johan, 5,5 m
  • Nejtěžší savec: slon indický Mekong, 4300 kg
  • Nejstarší pták: kondor krocanovitý, 48 let
  • Největší pták: pštros dvouprstý, 2,3 m
  • Nejtěžší plaz: želva sloní Eberhard, 224 kg

Gorily a další zázraky

Pozornost určitě zaujme i pavilon, který je domovem jediné skutečně funkční české gorilí rodiny, pavilon Čambal, kde spokojeně žije šestičlenná skupina nejohroženějších krokodýlů naší planety – gaviálů (jediná v rámci evropských zoo) a efektní pouštní expozice Sonora. Na sebe pak navazují Vodní svět a Opičí ostrovy: rozsáhlé expozice se zvířaty, pro než je voda buď životním prostředím, nebo naopak nepřekonatelnou bariérou.

Vstupné do zoo: dospělí 200 Kč, děti 150 Kč, pes na vodítku 100 Kč.

Pražská zoologická zahrada – sledujte na vlastní oči!

zdroj: zoopraha.cz

foto: Michaela Hamplová, Tomáš Adamec, Jiří Trojánek, Petr Rošický, Jana Ptačinská-Jirátová

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]