Kam dnes s dětmi za Mikulášem

mikulás-parni-vlak

foto: parnijizdy.ic.cz

Mikuláše a jeho doprovod z úvodní fotografie jste už prošvihli – ti se věnovali dětem o minulém víkendu ve vagónech připojených k parnímu vlaku, který vozil zájemce zimní Prahou.

O Mikulášskou nadílku ale přesto nepřijdete. Na mnoha místech Prahy se budou v předvečer svátku sv. Mikuláše konat slavnosti zaměřené hlavně na děti. Kam s nimi můžete vyrazit? Poradíme vám!

Slavnosti jako upomínka na svatého, který měl rád děti, se totiž budou konat v celé Praze. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější.

Mikuláš v Pražských křižovatkách

V prostorách Pražské křižovatky (kostel sv. Anny), kde má sídlo Nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových, proběhne od 14. do 18. hodin tradiční Mikulášský charitativní bazar. Návštěvníci si budou moci zakoupit vánoční dárky, ale také užít přítomnost známých tváří jako Táňa Vilhelmová, Vojta Dyk, Jiří Lábus, Martin Dejdar, Arnošt Goldflam, Kateřina Brožová, Jiří Strach, Eliška Balzerová, Naďa Konvalinková, Ivana Andrlová, Václav Jiráček, Lukáš Langmajer a dalších.

V průběhu odpoledne vystoupí stipendista nadace, houslista Ondřej Lébr, vokální sbor Cantina, dětský soubor pod vedením Petra Nedvěda s představením Kouzelné sáňky, flétnistka Julie Turková a Oceanne Nkabi z obecně prospěšné společnosti Čokoládové děti. Děti si mohou nechat vytvořit účes u profesionálů ze Salonu Libora Šuly. Po 17 hodině zakončí celou akci Mikulášská nadílka a společný zpěv koled. Výtěžek z prodeje nabízených výrobků půjde na konto neziskových organizací, které je využijí pro své projekty.

Kam vyrazit s dětmi před Vánoci?

Čerti u Národního divadla

Mikulášské odpoledne proběhne i na piazzetě Národního divadla a ve Státní opeře. Na obou místech se budou paralelně konat zábavné programy: vystoupí Dětská opera Praha, proběhnou soutěže o dárky z Národního divadla a děti určitě zaujme i kreslicí koutek. To vše samozřejmě za přítomnosti Mikuláše, anděla i čerta.

Mikuláš v domě dětí

Na odpoledne s Mikulášem od 13.30 do 16.30 hod. zve Dům dětí a mládeže ve Slezské v Praze 2. Návštěvníky čekají čertovské soutěže a mikulášské výtvarného tvoření. Soutěžit se bude i o největšího pekelného tanečníka na čertovské diskotéce. Vstupné 20 Kč.

Mikulášský rej na Kampě, v zoo a tak

Tradičním rej Mikulášů a čertů zpestří vánoční trhy na Kampě. Mikuláš s doprovodem bude chodit také po pražské zoo a rozdávat dárky.

Kdo to má blízko do centra, může si odpoledne užít v Palladiu na náměstí Republiky, kde od 14 do 19 hodin čeká na děti Mikuláš s čertem a andělem, aby je za písničku či básničku odměnili pardubickým perníčkem.

Nejen obyvatelé Prahy 4 si potom mohou užít přítomnost svatého muže i s jeho doprovodem od 16 do 18 hodin u fontány v suterénu centra Arkády Pankrác.

Nadílka v Galerii Harfa

Mikulášská nadílka proběhne od 16.30 hodin též v Galerii Harfa. Začne vystoupením dětského sboru, který zazpívá známé koledy. Děti se mohou těšit také na zábavné soutěže, facepainting, cvičení s Monkey´s Gym, výrobu vánočních ozdob z papíru anebo na malování skleněných vánočních ozdob. Tematické občerstvení připraví Culinary Aroma za příjemné ceny. V 17.30 hod. potom přijde ještě víc rozproudit zábavu Mikulášova družina, která rozdá dětem dárky.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]