Cirk-UFF: Tip na výlet do Podkrkonoší

Cirk-UFF, Amanitas

foto: Art Prometheus

Pátý ročník trutnovského Cirk-UFFu přinese do Podkrkonoší skandinávskou novocirkusovou smršť.

Nenechte si ujít festival, který probíhá ode dneška do konce týdne v centru Trutnova a představí výběr toho nejlepšího ze severu Evropy, ale také z české cirkusové scény.

Ve dnech 2. do 7. června zavítají do Trutnova soubory ze všech čtyř skandinávských zemí: Norska, Švédska, Finska i Dánska.

„Jejich úroveň je vskutku vysoká a navíc jsou seveřané skvělí lidé,“ pochvaluje si ředitel divadla Uffo Libor Kasík.

Uffo jako vesmírné UFO?

Na programu Cirk-UFFU je mimo jiné mezinárodní představení Cometa 45 615, v němž vystoupí 18 performerů z Cirku La Putyka, norského cirkusu Xanti a řada dalších umělců z celého světa. Návštěvníci při něm na chvíli zapomenou, že sedí v divadle.

Cirk-UFF, Amanitas

foto: Art Prometheus

„Stanou se součástí světa, který si společně vytvoříme v unikátním sále Uffa, jenž nabízí řadu specifik jako kruhový tvar nebo ideální výšku. Tento prostor v kombinaci s cirkusem slibuje doslova vesmírný zážitek,“ slibuje pořadatel Rostislav Novák.

Kam za zábavou?

Voda na Marsu

Pozvání na Cirk-UFF přijaly také špičkové severské soubory jako TinCanCompany z Dánska, Sirkus Aikamoinen z Finska a již zmíněný norský Cirkus Xanti, který je zároveň partnerem festivalu. Lákavý je též projekt s názvem Water on Mars v podání švédsko-amerického tria považovaného za nejlepší světové žongléry.

Ani Češi nebudou chybět

Velký prostor dostane i český nový cirkus. V místním divadle, v ulicích města i v šapitó se představí soubory DaeMen, Cink Cink Cirk, Amanitas, Squadra Sua a další. Festival se samozřejmě neobejde bez doprovodných parties, jež jsou plánovány tradičně na pátek a sobotu. Součástí páteční late night party bude koncert G-Point Hunters Matěje Rupperta a Romana Holého, na které naváže představení Cometa 45 615.

Podívejte se, co festival nabízí:

zdroj: cirkuff.cz

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář

[CNW:Counter]