Kde výborně vaří?

Praha 7 - Hostinec Na staré Kovárně

Hostinec Na staré Kovárně
foto: starakovarna.cz

Hostinec Na staré Kovárně

Hostinec Na staré Kovárně patří do sítě tří restaurací, které dělají čest svému jménu. Najdete ho v Praze 7  zajížďky z centra nebudete litovat.

Kromě specialit všeho druhu (steaky, těstoviny, mexická kuchyně) vám tu na předchozí objednávku upečou celou krůtu, sele, kachnu nebo husu. V době obědů pak nabízejí klasickou českou kuchyni.

Nápojovému lístku dominuje tankové pivo Gambrinus, Plzeňský Prazdroj (35 Kč) a černý Kozel. Vína dodává jihomoravské rodinné vinařství Zapletal z Velkých Bílovic.

Sál je během obědů nekuřácký, v létě je v provozu předzahrádka.

Restaurace Na Pekárně

Vynikající českou kuchyni nabízí restaurace Na Pekárně v Čakovičkách u Prahy. Majitelem je specialista na českou kuchyni Václav Frič.

Praha - východ, restaurace Na Pekárně

Restaurace Na Pekárně
foto: napekarne.com

Co vám ve své restauraci nabídne? Jako předkrm zvěřinovou paštičku s brusinkovou omáčkou a domácí houstičkou. Poté poctivý vývar s masem a nudlemi. No a k hlavnímu jídlu pečenou kachnu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem, hovězí svíčkovou s karlovarským knedlíkem, kančí na šípkové omáčce a bramborové placky, bramborové noky s kysaným zelím a uzeným masem či tatarský biftek s topinkami. Jako zákusek můžete ochutnat jablkový štrůdl s čerstvou šlehačkou nebo povidlové taštičky s ořechy a máslem. Aby jídla byla maximálně čerstvá, mění se jídelní lístek dvakrát denně. Suroviny pocházející převážně od místních českých producentů.

Kdo je Václav Frič?

  • profesionální kuchař, držitel mnoha gastronomických cen (průvodce Grand restaurant a Gurmán, The American Academy of Hospitality). Působil v hotelech Alcron Radisson SAS, Le Palais a Intercontinental či v restauraci Café Imperial
  • sedminásobný mistr ČR v otevírání ústřic a sedmý na mistrovství světa
  • bývalý výkonný ředitel Pražského kulinářského institutu

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]