Do labyrintu!

Foto: Praha levně

Foto: Praha levně

Nevíte, kam vyrazit s dětmi v chladné jarní neděli? Jděte bloudit! Jen v centru Prahy najdete hned tři bludiště.

Ať už vyrazíte lanovkou na Petřín, nebo jen na Můstek, magickou cestu mezi tisíci matoucí odrazů si určitě užijete i vy dospělí, o dětech ani nemluvě.

Petřínský hrad

To první, nejstarší a nejznámější, připomíná na první pohled malý hrádek. Uvnitř ale máte pocit, že je nekonečné a že v něm budete bloudit celé hodiny. Celý článek …

Ohlédnutí za orchidejemi aneb
Proč se fakt vyplatí vidět Fata Morganu

Výstava tropických orchidejí ve skleníku Fata Morgana patří právem k nejoblíbenějším událostem sezóny.

foto: Praha levně

foto: Praha levně

Projdou jí desetitisíce návštěvníků, představí tisíce druhů květin a stovky motýlů. Navíc si mohou lidé orchideje také koupit. To vše neodolatelně přitahuje pozornost. Podívejte, jak to na výstavě vypadalo!

Nechte se okouzlit křehkou krásou, zářivými barvami a rafinovanými tvary orchidejí, a nalaďte se tak na příští rok…

Otevírací doba: úterý – neděle, státní svátky
Vstupné: dopsělí 150 Kč, děti 2 – 5 let 40 Kč, děti do 15 let 75 Kč, rodinné vstupné 2 + 2 375 Kč
Doprava: autobus 102, 144, stanice na Pazderce, autobus 236, 112 stanice Botanická zahrada Troje
Více informací: www.botanicka.cz Celý článek …

Národní potravinová sbírka už tuto sobotu

narodni-potravinova-sbirka

Už za pár dnů vypukne 4. ročník Národní potravinové sbírky. V sobotu 12. listopadu tak budete moci zajít do jednoho z 659 obchodů, nakoupit zde potraviny a ty věnovat na charitu.

Podle průzkum agentury Ipsos se tento rok do Národní potravinové sbírky plánuje zapojit zhruba čtvrtina Čechů.

Polovina by byla dokonce ochotna darovat potraviny i několikrát ročně. Ochotněji se do akce zapojují ženy, které si také více všímají problému plýtvání potravinami a označují ho jako akutní. Celý článek …

České korunovační klenoty zblízka a bez front

České korunovační klenoty, kopie pro výstavu

České korunovační klenoty

České korunovační klenoty: symbol státnosti i nádherný šperk. Každý Čech by je měl spatřit alespoň jednou za život.

Originál je však na Pražském hradě vystavován jednou za pár let a návštěvníci musí často čekat několik hodin, po kterých dostanou možnost spatřit je na malý okamžik.

Nesnášíte dlouhé stání ve frontě nebo to máte na Pražský hrad daleko? Navštivte putovní výstavu České korunovační klenoty, která momentálně probíhá v Českém Krumlově. Neuvidíte sice originály, ale přesto nebudete litovat. Celý článek …

Unikátní výstava: Hroby barbarů ze Zličína

Praha, výstava Hroby barbarů

foto: Muzeum hlavního města Prahy

Zajímavá výstava „Svět živých a mrtvých doby stěhování národů“ probíhá právě v Muzeu hlavního města Prahy a zachycuje zmíněné dramatické období v Čechách.

Ohniskem expozice jsou unikátní nálezy z pohřebiště, objeveného v Praze 5 -Zličíně.

177 hrobů

Záchranný archeologický výzkum, který probíhal v letech 2005 – 2008 při výstavbě obytného souboru Zličínský dvůr, provádělo Muzeum hlavního města Prahy a společnost Labrys. Prozkoumáno při něm bylo celé pohřebiště z doby stěhování národů, náležící tzv. vinařické skupině a datované do 2. poloviny 5. století n. l. Celý článek …

Jak vybrat sjezdovky? Poradí vám v Hlavenci!

lyže, děti

foto: Hlavenecké lyžebraní

Koupit sjezdové lyže je složitá záležitost, zvlášť pro začátečníky. Jakou zvolit délku a šířku? Slalomky, obřačky, nebo allmountain? Salomon, Dynastar, Atomic, Völkl, Rossignol?

Na místě je i otázka, zda pořizovat lyže nové. Pokud si nejste jisti, poradí vám odborníci, kteří už pátým rokem pořádají akci Hlavenecké lyžebraní, kde můžete vybírat z nových, ale především použitých lyží za velkoobchodní ceny.

Přijde vám to z ruky? Po silnici R10 jste z Prahy-Černého Mostu v Hlavenci za 20 minut. A při nákupu ušetříte tisíce korun. Celý článek …

Kam s dětmi? Do strašidelného lesa v CČM!

Strašidelný les, Centrum Černý most

O víkendu máme Halloween, pojďte se krásně bát!

Od 1. listopadu se pro rodiče s dětmi poprvé otevře strašidelný les, v němž se mohou pobavit a užít chvilky napětí.

Zvláštní, tajemné místo bude otevřeno v pátek od 14 hodin a zůstane přístupné dlouhodobě. V průběhu oslav halloweenských oslav, ale také o víkendech v předvánočním období se tam věrní zákazníci CČM mohou pobavit zdarma. Před Štědrým dnem ve dnech 21. až 23. prosince pak budete moci v lese narazit i na živá strašidla.

Dekorování dýní a balonková show

O nastávajícím halloweenském víkendu si potom mohou celé rodiny vyzkoušet výrobu originální výzdoby z přírodních materiálů nebo dekorování dýní akrylovými barvami. V rámci praktických workshopů si nejmenší děti užijí malování na obličej či balonkovou show a na památku dostanou vlastní strašidlo nebo masku. Celý článek …

Praha: Kam vyrazit v sobotu třináctého?

Praha, Staromestský orloj, detail

foto: Praha levně

Sobota 13. června nabízí v Praze a okolí nezvykle pestrý program pro rodiny s dětmi. Nebudete vědět, kam dřív!

S Pionýrem můžete zažít Prahu plnou pověstí. Na výstavišti v Letňanech se zase vyřádí milovníci lega na rodinném festivalu Lego KidsFest. Mlsouny čeká v Dobřichovicích food festival Všechny chutě světa.

Do parku Portheimka v Praze 5 určitě vyrazí milovníci spisovatele Jakuba Arbesa. A po sedmé hodině večerní se můžete vydat na Pražskou muzejní noc.

Spousta zábavy pro celou rodinu od rána do rána, taková bude nastávající červnová sobota… Celý článek …

Praha, Štvanice: RawFest 2015

RawFest Praha 2015

foto: Facebook / RawFest

To nejlepší ze světa raw food vás čeká o tomto víkendu (6.-7. 6.) na ostrově Štvanice v Praze 7. Čeká vás tam festival živého jídla, zábavy, sportu a inspirace.

Druhý ročník festivalu RawFest nabídne to nejlepší ze světa raw food: spoustu živých produktů, nekonečné variace smoothies, představení  superfoods a jejich využití.

Příprava raw naživo

Ve speciálním stánku budou po celý den probíhat ukázky raw „vaření“. Budete se moci učit od nejlepších profesionálních kuchařů. Svou kuchyni představí přední raw restaurace. Vyzkoušíte klasická smoothies i smoothies na míru. Chybět samozřejmě nebude ani exotické i lokální ovoce a zelenina. Celý článek …

Cirk-UFF: Tip na výlet do Podkrkonoší

Cirk-UFF, Amanitas

foto: Art Prometheus

Pátý ročník trutnovského Cirk-UFFu přinese do Podkrkonoší skandinávskou novocirkusovou smršť.

Nenechte si ujít festival, který probíhá ode dneška do konce týdne v centru Trutnova a představí výběr toho nejlepšího ze severu Evropy, ale také z české cirkusové scény.

Ve dnech 2. do 7. června zavítají do Trutnova soubory ze všech čtyř skandinávských zemí: Norska, Švédska, Finska i Dánska.

„Jejich úroveň je vskutku vysoká a navíc jsou seveřané skvělí lidé,“ pochvaluje si ředitel divadla Uffo Libor Kasík. Celý článek …

Praha ledová: Užijte si ji s Pionýrem!

Ledová Praha, Pionýr

foto: Pionýr

Už po patnácté pořádají Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí akci Ledová Praha. O nastávajícím víkendu 30. 1. až 1. 2. budou moci děti s doprovodem navštívit v metropoli památky, muzea a další zajímavosti a zvýhodněné vstupné nebo dokonce zdarma.

Ten, kdo by chtěl Ledovou Prahu obejít celou, si udělá přes 40 zastávek. patří mezi ně například expozice Národního muzea jako Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově a České muzeum hudby, ale také Muzeum Policie ČR, Strahovský klášter, Staroměstská radnice, Muzeum pražských pověstí a strašidel, Loreta či Muzeum voskových figurín. Celý článek …

Signal festival už tento víkend!

foto: Signalfestival.com

foto: Signalfestival.com

Máte ještě dnešní a zítřejší noc, abyste si mohli užít festival světla Signal, který právě probíhá v ulicích Prahy. Představení jsou vždy od 19.00 do 24.00 hodin. Vstup zdarma.

Co vás na festivalu čeká? Komentované prohlídky světelných instalací proběhnou pěšky, na kole i na vodě. Festivalová mapka pak zavede návštěvníky na Náplavku, přes Platnéřskou ulici k Vltavě, do Zítkových sadů, na Střelecký ostrov, na Ovocný trh nebo Palackého náměstí. Instalace ale nebudou chybět ani na Karlově mostě.

Důstojné budovy v barevném světle

Slavní světelní mágové z Austrálie, The Electric Canvas, vás provedou po stopách evoluce promítáním na průčelí Městské knihovny na Mariánském náměstí. Videomappingy čekají na návštěvníky také na  kostele svaté Ludmily na náměstí Míru, na paláci Kinských na Staroměstském náměstí a na Michnově paláci na Kampě, kde si podívanou budete moci vychutnat trojrozměrně  prostřednictvím barevných brýlí. Celý článek …

Svatopetrské kování už tuto sobotu!

Svatopetrské kování, Praha 1

foto: svatopetrskekovani.cz

Už tuto sobotu, 20. září proběhne pod Petrskou věží v Praze 1 už 2. ročník Svatopetrského kování. Budete moci sledovat mistry řemesla při práci a také si nějaký pěkný výrobek koupit.

Byla to právě práce řemeslníků: zedníků, kameníků, štukatérů, řezbářů či kovářů, která během staletí vytvářela svérázný obraz Prahy. Dodnes zaznívají ve jménech ulic jako Zlatnická, Soukenická či Truhlářská ohlasy dávných řemesel. A mnohá z nich jsou stále živá.

Možná ale nebudete vědět, kam za nimi máte vyrazit. Petrská čtvrť sice leží přímo v centru mezi nábřežím a magistrálou, ale přes svou dávnou historii zůstala trochu zapomenutá. Celý článek …

Dožínkový jarmark v Toulcově dvoře

praha-toulcuv-dvur-jarmark

foto: toulcuvdvur.cz

Oslava sklizně úrody patřila mezi nejvýznamnější lidové svátky. Všichni se radovali, že je obilí konečně pod střechou, živobytí na zimu zajištěno a dřina na polích skončila. A tak se slavily dožínky.

Oslavit je můžete i vy. Už tuto sobotu proběhne v pražském Toulcově dožínkový jarmark. Nenechte se odradit předpovědí počasí a přijďte si s dětmi užít zábavný den plný venkovských tradic.

Co vás čeká?

Tradiční zářijové setkání plné prodejců, pohádek, folklórních vystoupení a dílniček inspirovaných dožínkami, proběhne od 10 do 18 hod. Děti si budou moci udělat chlebové placky – začnou vymlácením obilí a skoční pečením na ohni či v peci. Program vyvrcholí v 15 hodin, kdy do dvora vjede žebřiňák našňořený pentlemi a květinami, tažený koňmi a doprovázený veselou chasou. Zvědavci si budou moci prohlédnout historické prostory dvora s renesančním špýcharem a gotický sklep, děti si zase užijí místní zvířátka. Celý článek …

Noc snů v pražské ZOO

praha-zoo

foto: Michaela Hamplová, zoopraha.cz

V pátek 30. května proběhne Noc snů v pražské zoo. Tato mezinárodní akce vychází vstříc dětem s postižením, pro něž zoologické zahrady připravují speciální večerní program.

Navštívit s dětmi zoo chce docela dost času a není to pro rodinu zrovna nejlevnější akce. Zato jejich rozzářené oči jsou pak rodičům tou nejlepší odměnou. Navštívit zoo s dítětem postižením je často ještě složitější.

Aby si takové dítě návštěvu pořádně užilo, potřebuje, většinou, zcela individuální přístup a někdy i různé pomůcky – naslouchadla, vozík, speciální kočárek, berle či třeba slepeckou hůl. Taková návštěva dokáže pěkně unavit i rodiče. Celý článek …

Dinosaurium: Kostry staré 300 milionů let

dinosaurium-2

foto: dinosaurium.cz

Pravé kostry a zkameněliny dinosaurů si mohou prohlédnout návštěvníci největší putovní výstavy dinosauřích fosilií, která probíhá na pražském Výstavišti.

Unikátní expozice nese název Dinosaurium a poprvé byla představena veřejnosti loni ve Švédsku. V ČR má premiéru, podobná výstava zde nikdy nebyla uvedena.

Jen skutečné fosílie

Výstava je založena na vědeckých výzkumech a skutečných fosilních pozůstatcích. Exponáty pocházejí z Borissiakova paleontologického ústavu ruské akademie věd a představují část jedné z největších světových sbírek. Některé z nich jsou staré až 300 milionů let. Celý článek …

Barevná světla ve vodě aneb
Laser show v Aquapalace Praha

lasershow-aquapalace2

foto: Aquapalace Praha

Působivou zábavu přichystal návštěvníkům Aquapalace Praha. Každý večer v Paláci pokladů se bude v bazénem s umělým vlnobitím promítat velkolepá vodní laserová show.

Promítací plocha, tvořená miliardami kapiček, obsáhne více než 130 m2. Tématem projekcí je samozřejmě voda. Na své si přijdou nejen děti, ale také dospělí.

V březnu bude program orientovaný na radovánky v podmořském světě. na další měsíce je pak v plánu show s pirátskou tematikou. A aby nepřišli zkrátka ani velcí hosté, následovat bude pop-rocková show pro dospělé. Celý článek …

Zámek Loučeň: Pojďte si hrát na baroko!

Praha: Zámek Loučeň

foto: zamekloucen.cz

Odvážní muži, lesklé kordy, barevné uniformy, cinkot zbraní a kouzlo dvorních dam. Vzrušující podívanou připravili návštěvníkům zámku Loučeň už na zítra.

V sobotu 3. května se společně s knížecím párem, Hugem Maxmiliánem Thurn-Taxisem a jeho chotí Almérií Belcredi, můžete vydat o dvě století zpět proti proudu času.

Na první májovou sobotu vás čeká velká kostýmovaná slavnost s názvem Hra na baroko. Celý článek …

Pražský DinoPark: Co možná nevíte o dinousarech

Dinopark Praha, edaphosaurus

Dinopark Praha, edaphosaurus

Nebudou se děti v DinoParku bát? Pohledu na tyrannosaura s vyceněnými zuby možná těm menším trochu strachu nažene, ale jen zpočátku. Rychle se otřepou a potom si budou svou cestu pravěkem skvěle užívat.

Dopřejte jim tu zábavu: už 23. března se po zimní přestávce znovu otevřou brány DinoParku, na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze 9. Věrné makety pravěkých ještěrů, atmosféra tajemných druhohor plná zvukových a světelných efektů, paleontologické pískoviště a kino poskytující iluzi trojrozměrného prostoru – to vše umožní rodičům strávit báječných pár hodin se svými potomky a poučit je o vývoji života na planetě Zemi. Celý článek …

Tim Burton přiveze do Prahy svůj svět

foto: timburton.cz

Karlík a továrna na čokoládu. Střihoruký Edward. Mrtvá nevěsta… Pokud máte rádi Tima Burtona, nenechte si ujít výstavu jeho výtvarné tvorby.

Možná se s ním setkáte i osobně. Americký režisér a výtvarník totiž navštíví Prahu, aby zde svou výstavu 28. března osobně zahájil.

Putovní výstava Tim Burton a jeho svět se koná v Domě U Kamenného zvonu a bude trvat do 3. srpna. Nabídne okolo 500 kreseb, maleb, fotografií, skic a sochařských instalací. Neváhejte a užijte si setkání s celým bohatstvím Burtonova vesmíru hororových a zároveň humorně zbarvených světů!

Palác ukrytý v podzemí

Architektonický koncept výstavy zajišťuje studio Olgoj Chorchoj. V podzemí dočasného Burtonova paláce návštěvníci sestoupí do obsáhlého archivu jeho animovaných projektů a krátkých experimentů. K vidění zde budou malby, skici, akvarely, koláže, fotografie i sochařské instalace. Celý článek …

Navštivte svět Julese Verna

image004Děti i rodiče se mohou s nadcházejícím březnem těšit na báječnou výpravu do světa plného fantazie, který vytvořil Jules Verne. Bude ji hostit Centrum Černý Most, jehož prostory zaplní geniální vynálezy a motivy inspirované knihami oblíbeného francouzského spisovatele.

Exkluzivní výstava nabídne osm unikátních a působivých exponátů. Nebude mezi nimi samozřejmě chybět ponorka Nautilus, létající balón nebo vznášedlo Albatros.

Těšit se ale můžete také na periskop či sloní povoz. Putování do středu Země potom umožní obří model glóbu. Celý článek …

Už dnes: Balón vzlétne přímo z centra Prahy!

praha-vystava-balony-jindrisska-vez

zdroj: Jindřišská věž

Z pražského Senovážného náměstí se v pátek 4. dubna vznese k nebi majestátní balón.

Nezvyklá podívaná má upozornit na otevření výstavy k 230. výročí balonového létání nad Prahou, která se koná v nedaleké Jindřišské věži.

Kolemjdoucí čeká skoro stejná podívaná jako před sto lety: „Vzhůru k výšinám!“ zavelí kapitán balonu před startem a mohutná, ale koule s křehkou konstrukcí naplněnou plynem se za potlesku přihlížejících důstojně vznese až k oblakům.

Je až s podivem, jak stejný je scénář vzletu balonu tehdy a dnes… Celý článek …

Zadarmo do Japonska už o víkendu

japonsky-festival-galerie-harfa-jidlo2

Japonské speciality

Je to divné? Ušetříme vám cestu – stačí, když se o víkendu vypravíte do Galerie Harfa v pražských Vysočanech, kde bude od 8. do 9. března probíhat Japonský festival.

Země vycházejícího slunce se pochlubí ukázkami bojových umění, tradičním divadlem, skládačkami origami, tancem gejš a samozřejmě také kulinářskými specialitami.

Ostré meče vyrazí dech

Program bude probíhat vždy od 13 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

Zážitkem určitě bude ukázka umění meče Hakuzan dódžó, předvádějící japonské bojové umění Battó džucu Celý článek …

Velbloudi v Horních Počernicích

chvalsky-zamek-horni-pocernice-tri-kralove7Chvalský zámek v Horních Počernicích se v neděli 5. ledna rozloučil s Vánoci tříkrálovým programem, kde nechyběly koledy ani setkání se svatou rodinou, které se přišli poklonit tři králové. K velké radosti dětí přijeli – vlastně a jak jinak – na živých velbloudech.

Návštěvníci si také mohli prohlédnout výstavu Vánoční království aneb Dřevořezby českých panovníků a výstavu Nahlédnutí do ráje Emmy a Barbory Srncových.

Tipy pro rodinu:

Celý článek …

Kam dnes s dětmi za Mikulášem

mikulás-parni-vlak

foto: parnijizdy.ic.cz

Mikuláše a jeho doprovod z úvodní fotografie jste už prošvihli – ti se věnovali dětem o minulém víkendu ve vagónech připojených k parnímu vlaku, který vozil zájemce zimní Prahou.

O Mikulášskou nadílku ale přesto nepřijdete. Na mnoha místech Prahy se budou v předvečer svátku sv. Mikuláše konat slavnosti zaměřené hlavně na děti. Kam s nimi můžete vyrazit? Poradíme vám!

Slavnosti jako upomínka na svatého, který měl rád děti, se totiž budou konat v celé Praze. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější. Celý článek …

Vánoční strom na Hradě se rozsvítí už tuto neděli

vanocni-strom-dagmar-havlovaUž zítra, na první adventní neděli, se na Jiřském náměstí Pražského hradu rozsvítí vánoční strom. Jde o smrk z Lánské obory, který je 30 let starý a 12 metrů vysoký. Zdobí ho červené a zlaté koule, proutěné zvonky, hvězdičky, srdíčka, kapky, mašle a samozřejmě desítek světel.

Zvláštním hostem programu bude zpěvák Václav Neckář. Těšit se také můžete na vystoupení chlapeckého pěveckého sboru Pueri Gaudente a fanfárového orchestru Hradní stráže. Programem bude provázet moderátor Jakub Železný.

Na nádvoří Pražského hradu se strom rozsvítí už po patnácté. V podpoře sbírky se po revoluci angažovaly všechny první dámy stávajících prezidentů, letos je její patronkou Ivana Zemanová. Celý článek …

Výstava Vikýře Play končí

Jestli jste ještě nestihli navštívit interaktivní výstavu Vikýře Play v Malostranské besedě, máte poslední možnost. Tuto neděli, 3. listopadu, totiž bude otevřena naposledy.

Výstava navazuje na dlouhodobý projekt Jiřího a Radany Waldových s názvem Orbis Pictus Play. Výtvarník Petr Nikl ji umělecky koncipoval jako proměnlivý inventář herních instalací a nástrojů, speciálně připravených pro vybrané sály, místnosti a podkroví Malostranské besedy. Stejně jako předešlé expozice je plně interaktivní a svými nástrojovými objekty reaguje na tajuplné a malebné prostředí Malostranské besedy. Celý článek …

Co všechno dokáže pes? Přijďte se podívat.

foto: Praha levná

Psi toho zvládnou tolik, že často překvapí i svého majitele. To nejlepší z jejich dovedností bude k vidění už tuto sobotu v obchodním centru Galerie Harfa.

V rámci speciálního programu Pes v akci uvidí návštěvníci ukázky profesionální obrany, třeba zakousnutí do ruky, díky němuž může pes pomoci při dopadení nebezpečného člověka, a také ukázka praktického nasazení psa v pořádkové službě při skutečných situacích.

Diváci určitě ocení i psy, kteří předvedou hledání omamných látek a výbušnin – jen případně nezapomeňte vyndat z kapsy marihuanu, jako se to při podobné příležitosti stalo některým ne moc chytrým studentům. Při školním programu o výcviku psů jim nedošlo, že mají jointa v kapse. Zato služební psi to poznali okamžitě… Celý článek …

Ratolest Fest: Kam zítra s dětmi? Na náplavku!

Praha: Ratolest Fest na náplavce

foto: facebook/ratolestfest

Nevíte kam zítra s dětmi? Vyrazte na náplavku! V sobotu 24. května totiž bude probíhat na náplavce Rašínova nábřeží zábavný, zážitkový a sportovní festival Ratolest Fest. Co můžete čekat?

Zábavný program pro celou rodinu: V sedmi desítkách stánků si na vlastní kůži budete moci i se svými dětmi vyzkoušet 15 sportů.

Nudit se ale nebudou ani tvůrčí typy, které čeká kreativní povyražení osmi výtvarných, dvou hudebních, dvou řemeslných a jedné vědecké dílně. Celý článek …

V Praze nábřeží žije! Nebo moc nežije?

Nábřeží žije!

Posezení v lehátkách

V rámci akce Nábřeží žije! proběhly na Smetanově nábřeží v Praze ochutnávky kuchyní pražských menšin. Celá akce měla ukázat, jak by to vypadalo, kdyby se omezila doprava a nábřeží se stalo pěší zónou s tramvajovým pruhem. 

Co všechno organizátoři slibovali? Kulinářské orgie… Stánky měly nabídnout posezení a ochutnávky vietnamské, ruské, balkánské a slovenské kuchyně. Čekala se též kuchařská exhibice a sousedská soutěž o nejlepší štrúdl nebo bábovku, architektonické procházky okolím s průvodcem a diskuze o budoucnosti dopravy ve městě. Prostě příjemný den.

A musíme přiznat – my jsme čekali víc… Celý článek …

Pražské příměstské tábory: aktuálně pro vás

Holčička v helmě

Nepodařilo se vám pro děti vybrat žádný zajímavý tábor? Bojíte se dát děti na tak dlouhou dobu z domova? Nevyšlo vám hlídání u babičky? Vaši situaci může vyřešit příměstský tábor.

Děti si přes den užijí zábavu a večer se spokojeně vyspí ve vlastní postýlce. Co je čeká? Jízda na koni, vědecké pokusy, inlinové bruslení, toulání po stopách dinosaurů, vodácký kurz, výuka angličtiny – stačí si vybrat.

Konkrétní termíny najdete na webových stránkách jednotlivých pořadatelů, ale neváhejte: všechny tábory se konají v srpnu a na některé zbývá už jen pár míst. Máte nejvyšší čas! Celý článek …

Triceratops v 4D rozměrech

DinoPark Praha

DinoPark Praha

Pro děti to bude prostě úžasná zkušenost – nejenže jim speciální brýle umožní vnímat 3 rozměry, navíc přibude rozměr čtvrtý!

Nejde sice o čas, který by je přenesl přímo do pravěku, ale užijí si ostatní smysly: oči oslepí blesky, uši ohluší hrom, který zazní všude okolo, země se bude otřásat v základech pod těžkými tlapami pravěkých ještěrů, na malé diváky bude pršet, foukat vítr…

Prostě jako ve skutečnosti. To všechno nabízí projekt 4D projekce v kině, které je součástí DinoParku v pražském obchodním centru Galerie Harfa. Celý článek …

Drahokamy zdarma! Najdete je na Ruzyni.

Křišťál, drúza

Křišťál, drúza

Tunová křišťálová koule za více než 7 milionů korun z Brazílie. Obří ametystové a achátové geody. Tisíce vzácných kamenů, minerálů a fosílií, ale i soch a dekorací z kamene či dřeva. To vše vás čeká na výstavě v Drnovské ulici v Praze 6-Ruzyni nedaleko OBI.

Exponáty z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun zabírají plochu 3500 čtverečních metrů. Výstava je rozsahem i kvalitou sbírek unikátem a vstup na ni máte zcela zdarma.

Expozice je stálá a časově neomezená a provozovatelé na ni pravidelně dovážejí nové exponáty z celého světa. „Výstava osloví všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Zaujme sběratele i rodiny s dětmi. Jde o zábavné a dech beroucí poznávání pokladů z hlubin Země,” láká Jaromír Havel ze společnosti MGM Minerals, která výstavu provozuje. Celý článek …

Aquapalace v Čestlicích

Praha-východ, aquapark v Čestlicích

Tobogan
foto: aquapalace.cz

Jde o největší zábavní aquapark ve střední Evropě. Leží na východním okraji metropole nabízí zábavu a odpočinek pro celou rodinu. Jeho centrem srdcem je vnitřní plavecký bazén a dětský bazén s oblíbeným vrakem pirátské lodi.

Atrakce ve třech palácích a venkovní zóně zahrnují venkovní bazén a bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště se skluzavkami a brouzdališti, šest tobogánů, tři skluzavky, spacebowl, dekorativní akvária s mořskými hvězdicemi, ježky, korály, pestrobarevnými rybičkami a žralokem černoploutvým.

Vše doplňují vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky a půvabná venkovní zahrada. Celý vodní svět je protkán 450 metry místy pomalé, místy dravé řeky.
Celý článek …

Nejnavštěvovanější místa v ČR: ZOO, Hrad, aquapark

foto: Jiří Trojánek

Zoologické zahrady, některé památky a aquaparky – to jsou místa, která v ČR navštěvuje nejvíc turistů. Vede mezi nimi pražská ZOO, do které dorazilo dokonce i víc lidí než na Pražský hrad.

Jako třetí se na žebříčku překvapivě umístil Aquapalace Praha v Čestlicích. Na dalších třech místech se umístily pražské památky: Židovské muzeum, Národní muzeum a Staroměstská radnice.

Teprve na sedmém místě je liberecký aquapark Babylon a do TOP desítky se dostaly i tři zoologické zahrady: ZOO Plzeň, ZOO Dvůr Králové a ZOO Zlín (Lešná). Vyplynulo to z informací Agentury CzechTourism. Celý článek …

Výstava Vikýře Play v Malostranské besedě zahajuje

foto: Aneta Marková

Vstupte do světa fantazie – v Malostranské besedě byla dnes, na Zelený čtvrtek, zahájena interaktivní výstava Vikýře Play.

Vystavované objekty rozvíjejí fantazii, imaginaci, tvořivost i smysl pro hru. Proměnlivou podobu jí vtiskují sami návštěvníci hrou s jednotlivými exponáty.

Výstava je součástí mezinárodního projektu putovních interaktivních výstav Orbis Pictus Play Jiřího a Radany Waldových. Výstavy spojené s tímto projektem, které již od roku 2000 umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu lidí. Celý článek …

Kavárny Baby friendly: Kde mají děti rádi?

Pojďte se s námi podívat do restaurací, kde už pochopili, že rodiny a dětmi patří k platícím zákazníkům a mohou být pro restauraci přínosem. Nabízíme vám pár šikovných tipů, kde posedět s dětmi na výletech po vlastech českých.

Dětská kavárna Světluška

Dětská kavárna Světluška
foto: kavarna-svetluska.cz

Kavárna Světluška

V nové kavárně je pro děti připravena spousta kvalitních a hezkých hraček, domečků, skluzavek… Nechybí ani stavebnice, odrážedla či hračky na rozvoj motoriky.

Zatímco si děti budou hrát, dospělí mohou nerušeně vychutnat kvalitní italskou kávu značky Carrero, koktejly, čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Nechybí ani občerstvení: polévky, pizzy, panini, zapečené toasty, tortilly, zákusky a pro děti přesnídávky a jídla značek Hippo a Hami, která je možno ohřát. Celý článek …

Matějská pouť: půl století na Výstavišti

Matějská pouť, Pražské výstaviště, Holešovice

foto: matejskapout.cz

Vyvolávání kolotočářů, hudba řvoucí z reproduktorů, vůně opečených klobás, závrať z rychlosti, chuť cukrové vaty… Prostě Matějská pouť.

Matějská pouť oslaví letos jubilejní 50. výročí svého působení na Pražském výstavišti v Holešovicích. A bude to oslava s plnou parádou! V termínu od 2. března do 21. dubna čeká na dospělé i dětské návštěvníky celkem 120 báječných atrakcí všeho druhu.

V pondělí 25. března pak proběhne tradiční Den pro postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů, kterým budou veškeré atrakce k dispozici zdarma. Celý článek …

Za zvířaty do pražské zoo

Zoologická zahrada v Tróji láká návštěvníky hlavně promyšleným programem, který šikovně spojuje zábavu pro celou rodinu s kvalifikovaným poučením o přírodě.

Pražská zoo - mládě tygra sumaterského

Pražská zoo – mládě tygra sumaterského
foto: Tomáš Adamec

Ještě před vchodem do zoo projdete po chodníku zvířecí slávy, do kterého jsou zasazeny dlaždice se sádrovým otiskem nohy některého ze zvířecích obyvatel.

U vstupu vás uvítá půvabné sousoší surikat v životní velikosti, nápaditě doplňující vysoký čedičový monolit. V letní sezóně usnadňuje návštěvníkům zdolání velkého výškového rozdílu mezi severní a jižní částí lanovka. Děti se mohou povozit i zábavným vláčkem nebo tramvajkou. Rády také navštěvují malou zoo, umožňující bezprostřední setkání s domácími zvířaty. Dospělé zase zaujmou velkoplošné dotykové panely, plné informací, obrázků a videí.
Celý článek …

Plavecký bazén Hostivař

Bazén Hostivař patří pod správu Karlovy univerzity, takže je primárně určen výuce studentů a veřejnost do něj má přístup pouze proto, aby byl dostatečně vytížen. Omezenou otevírací dobu ovšem vyváží čistota, bezpečnost a spousta místa k plavání.

Krytý plavecký bazén má standardní rozměry: délku 25 m, šířku 12,5 m a hloubku 1,2 až 3,6 m. Najdete v něm i odpružené malé skokanské prkno. První čtyři dráhy z celkového počtu šesti jsou ponechány vcelku pro řádění a volné plavání. Zbylé dvě dráhy vyhrazují plováky: jednu pro rychlé a jednu pro pomalé plavce. Celý článek …

Cvičte, kde se dá: doma i na hotelu!

Iveta, osobní trenérka fitness

Iveta, osobní trenérka fitness

Přijeli jste do Prahy na delší dobu, třeba pracovně? Nemáte čas chodit do tělocvičny, ale pohyb už vám hodně chybí? Můžete cvičit dvakrát týdně rovnou u vás doma pod dohledem pražské osobní trenérky fitness Ivety Kubicové.

„Jako správná žena se zajímám o zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelné cvičení, dobrý odpočinek a odpovídající životosprávu. Moje služby zahrnují sestavení tréninkového plánu, upravení jídelníčku a samotné cvičení, kdy se naučíte dobře provádět cviky, správné držení těla a dýchání. Můj individuální a profesionální přístup je založen na oboustranné spolupráci a následné kontrole dodržování dohodnutých pravidel,“ nabízí osobní trenérka fitness Iveta.

Výhoda (nejen) pro začátečníky

Pokud jste se rozhodli cvičit s osobním trenérem doma, je to pro vás, hlavně pro začátečníky, velká výhoda za přijatelnou cenu. Cvičení pomáhá odstranit bolesti zad, kloubů a dodává člověku sebedůvěru. Navíc dohlédne, zda při cvičení správně dýcháte, což je pro vás velmi důležité. „Hluboké dýchání zlepšuje výživu tkání, nervů a orgánů. Uvolní se tím páteř, zlepší se pružnost mezižeberních svalů a bránice a vhodně se upraví rytmus dýchání,“ konstatuje osobní trenérka fitness Iveta. Celý článek …

Kde se v Praze konají velikonoční trhy?

foto: trhypraha.cz

Kde koupíte nejkrásnější kraslice a pomlázky? Dá se v Praze sehnat jehněčí kýta? nebo domácí mazanec?

Nabízíme vám sedmero tipů na nejzajímavější pražská tržiště v roce 2015:

  • Praha 1: Velikonoční trhy na Václavském náměstí (21. 3. – 11. 4. 2013)
  • Praha 1: Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí (21. 3. – 11. 4. 2013)
  • Praha 1: Velikonoční trhy na Náměstí Republiky před OC Palladium  (21. 3. – 11. 4. 2013)
  • Praha 2: Velikonoční trhy na Náměstí Míru (21. 3. – 6. 4. 2013)
  • Praha 3:   Velikonoční trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad (3. – 4. 4. 2013)
  • Praha 5: Velikonoční trhy na pěší zóně Anděl (14. 3. – 6. 4. 2013)
  • Praha 10: Velikonoční trhy na Kubánském náměstí (úterý, čtvrtek,sobota 2015)

Celý článek …

[CNW:Counter]