Praha, Štvanice: RawFest 2015

RawFest Praha 2015

foto: Facebook / RawFest

To nejlepší ze světa raw food vás čeká o tomto víkendu (6.-7. 6.) na ostrově Štvanice v Praze 7. Čeká vás tam festival živého jídla, zábavy, sportu a inspirace.

Druhý ročník festivalu RawFest nabídne to nejlepší ze světa raw food: spoustu živých produktů, nekonečné variace smoothies, představení  superfoods a jejich využití.

Příprava raw naživo

Ve speciálním stánku budou po celý den probíhat ukázky raw „vaření“. Budete se moci učit od nejlepších profesionálních kuchařů. Svou kuchyni představí přední raw restaurace. Vyzkoušíte klasická smoothies i smoothies na míru. Chybět samozřejmě nebude ani exotické i lokální ovoce a zelenina. Celý článek …

Husobraní na náměstí Míru

foto: Praha levně

foto: Praha levně

V tuto sobotu, 25. října, proběhne Husobraní na pražském náměstí Míru, Praha 2. Čeká vás tam poctivá česká klasika. Připraven je také celodenní doprovodný program s hudbou, soutěžemi a ukázkami řemesel.

„Budeme péct 800 hus, k tomu zadělávat na 2000 m knedlíků a zelí taktéž připravovat v kádi. Těšit se můžete na husí speciality, tradiční pečenou husu s knedlíkem a zelím nebo třeba husí játra na domácím chlebu,“ zvou organizátoři.

Připraveny jsou i další speciality od velmi šikovných a nápaditých šéfkuchařů – salátky, rillette, husí burgry, kaldoun, macronky s husí paštikou…. Rozhodně bude co ochutnávat. Celý článek …

Kde výborně vaří?

Praha 7 - Hostinec Na staré Kovárně

Hostinec Na staré Kovárně
foto: starakovarna.cz

Hostinec Na staré Kovárně

Hostinec Na staré Kovárně patří do sítě tří restaurací, které dělají čest svému jménu. Najdete ho v Praze 7  zajížďky z centra nebudete litovat.

Kromě specialit všeho druhu (steaky, těstoviny, mexická kuchyně) vám tu na předchozí objednávku upečou celou krůtu, sele, kachnu nebo husu. V době obědů pak nabízejí klasickou českou kuchyni.

Nápojovému lístku dominuje tankové pivo Gambrinus, Plzeňský Prazdroj (35 Kč) a černý Kozel. Vína dodává jihomoravské rodinné vinařství Zapletal z Velkých Bílovic.

Sál je během obědů nekuřácký, v létě je v provozu předzahrádka. Celý článek …

Česká specialita: křupavá pečená husa

Kryštofovo údolí, kostel a fara

Kostel a fara

Vesnička Kryštofovo údolí se nenápadně tulí u řeky Nisy. Cesta z metropole vám zabere něco přes hodinu jízdy autem.

Kryštofovo údolí je dobře schované mezi kopci, takže v ní za neklidných dob nacházeli útočiště uprchlíci před válkami. V středovělu zde bydleli hlavně uhlíři a horníci, nedaleko se totiž těžila železná ruda. „V tomto hornatém, studeném a drsném údolí zima končí velmi pomalu na pozdním jaře a začíná znovu už brzy na podzim. Je to nepříjemné a divoké místo a spíše se oškliví, než aby vybízelo k bydlení,“ napsal před 300 lety kronikář.

To už ovšem dávno neplatí. Vesnice s půvabnými, zachovalými roubenými chalupami je naopak na trhu realit velmi žádanou lokalitou, a nejen na výlety. Také tu výborně pečou husy.

Celý článek …

Svatomartinská husa: Kam na ni v Praze?

Praha, pečená husa

Praha, pečená husa
foto: Praha levná

Dne 11. listopadu se odehrává nejbohatší posvícení roku: martinské. Sklizeň už je pod střechou, střídmý advent na dohled, a tak se slaví, hoduje a veselí.

Stolu vévodí vypečená husička a mladé víno. Však Je také husička v tomto období pěkně tučná a šťavnatá po zelené letní pastvě! Podle pranostik dokonce o sv. Martinu zpívá nejpěkněji a navíc – Kdo ji v tento den neochutná, ten bude celý příští rok hladovět…

Tak neváhejte a vypravte se na křupavou, dozlatova vypečenou husičku! Užít si ji můžete nejen tradišně na vsi, ale i v Praze. Husí hody nabízejí slavnosti pod širým nebem i restaurace, které připravily speciální menu.  Kde v Praze pečou svatomartinskou husu? Celý článek …

Kulinářské orgie: Už tuto sobotu v Praze

Občerstvení

foto: Praha levně

Jestli milujete dobré jídlo a pití, rádi ochutnáváte exotiku a vůbec jste mlsné jazýčky – rozhodně neopouštějte tuto sobotu Prahu. Taková záplava lákavých nabídek jídla se hned tak opakovat nebude…

Vietnamská, ruská, balkánská a slovenská kuchyně zaplaví pražská nábřeží a náplavky, slunná jižní Itálie představí svá lákadla na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. A milovníci vína mohou zamířit na Pražský hrad nebo do trójské botanické zahrady, kde na ně čeká vinobraní.

Co z lákavé nabídky jídel vybrat? Možná vám pomohou následující informace. Celý článek …

[CNW:Counter]