Pražské kavárny a cukrárny: které jsou nejlepší?

foto: Praha levná

Vydejte se s námi do sladkého světa nejlepších pražských kaváren a cukráren! Rozhodně nebudete litovat. Ať už jde o sladké království zákusků či voňavé hájemství kávy, Praha má rozhodně co nabídnout.

Zatímco Češi  milují vepřo-knedlo-zelo, Češky často ujíždějí na sladkém. A není divu. Nabídka je v metropoli opravdu úžasná. Nemyslíme tím rozpečené zmrazené croissanty nebo tukem odkapávající donuty – pokud jste jejich fandové, najdete je v Praze samozřejmě také. My ale máme na mysli nadýchané zákusky s poctivou šlehačkou či máslovým nebo tvarohovým krémem, čerstvým ovocem a pravým karamelem nebo vaječným koňakem. Celý článek …

Praha, Štvanice: RawFest 2015

RawFest Praha 2015

foto: Facebook / RawFest

To nejlepší ze světa raw food vás čeká o tomto víkendu (6.-7. 6.) na ostrově Štvanice v Praze 7. Čeká vás tam festival živého jídla, zábavy, sportu a inspirace.

Druhý ročník festivalu RawFest nabídne to nejlepší ze světa raw food: spoustu živých produktů, nekonečné variace smoothies, představení  superfoods a jejich využití.

Příprava raw naživo

Ve speciálním stánku budou po celý den probíhat ukázky raw „vaření“. Budete se moci učit od nejlepších profesionálních kuchařů. Svou kuchyni představí přední raw restaurace. Vyzkoušíte klasická smoothies i smoothies na míru. Chybět samozřejmě nebude ani exotické i lokální ovoce a zelenina. Celý článek …

Harfu provoní káva za dvacku

Kávový festival, Galerie Harfa

foto: crestcom.cz

V rámci Týdne s kávou si budou moci návštěvníci obchodního centra Galerie Harfa vychutnat kvalitní kávu za pouhých 19 korun až do neděle 3. listopadu.

Dozvědí se  zajímavosti o historii a přípravě kávy. Své znalosti pak mohou vyzkoušet v řadě soutěží o tematické ceny a vychutnat si espresso a cappuccino za mimořádnou cenu ve všech místních kavárnách.

Výstava Historie kávy

Výstavu Historie kávy najdete v přízemí poblíž hlavního vstupu od stanice metra Českomoravská. Ukáže, jak a v čem se káva kdysi uchovávala, jak se prodávala, v čem se mlela… Prohlédnete si historické kávové mlýnky, dózy anebo figuríny oblečené jako prodavači a zákazníci z počátku 20. století. Celý článek …

[CNW:Counter]