Praha: levné ubytování v kempu

Kemp Bušek, 14 EUR

Rodinný kemp Bušek leží na klidném místě v obci Březiněves v Praze 8. V blízkosti kempu se nachází dětské hřiště a sportoviště pro míčové hry. Nákupní centra Tesco  a Globus jsou od něj vzdálená 3 km. Městskou dopravou jste v centru za 20 minut. Kemp nabízí mimo jiné ubytování ve třech apartmánech s vlastním WC a sprchou. Vyjde na 350 Kč za osobu (14 EUR).

Praha 5, kemp Drusus

Praha 5, kemp Drusus
foto: drusus.com

Kemp Drusus, 15 EUR

Klid a pohodu venkova najdete na nově zrekonstruované farmě v kempu Drusus v Praze 5, vzdáleném 30 minut městskou dopravou. Na farmě jsou celkem 4 čtyřlůžkové pokoje, vždy po dvou v jednom patře. Na každém patře pak najdete jednu velkou koupelnu společnou pro 2 pokoje a v přízemí velkou kuchyň pro hosty. Cena za dospělou osobu 300 Kč (15 EUR). K výhodám patří wi-fi připojení zdarma, vlídná restaurace, ale hlavně vlastní rodinný pivovárek s přebohatou nabídkou piv všeho druhu.

AutoCamp Trojská, 20EUR

Autokemp Trojská leží v malebné a tiché vilové části Prahy 7. Je situován do soukromé zahrady. Je vzdálený 10 minut chůze od atraktivní pražské zoologické zahrady a od trojského zámku. Celý článek …

Noc venku: Vyzkoušejte, jaké je být bezdomovcem!

noc-venkuJaké to je, přespávat v mrazu na ulici? To si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži už zítra, v noci z 21. na 22. listopadu.

V areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze 1 proběhne akce Noc venku. Má lidem připomenout že bezdomovectví je drastickým vyústěním chudoby, jež zvlášť v zimě ohrožuje řadu lidí na životě – a že existuje i v české metropoli.

Přespěte na ulici!

Návštěvníky akce čeká pestrý program, který jim přiblíží problémy lidí bez domova. Kromě odborných příspěvků v něm vystoupí zpěvák Vlasta Horváth a zazpívají kapely Audio Attaché a Jerusalem. Bude také promítán působivý dokumentární film režiséra Davida Vondráčka Láska v hrobě. A proběhne autorské čtení poezie básnířky Míši Keroušové.

Vyvrcholením akce potom bude přenocování na ulici, kdy sami účastníci mohou na vlastní kůži zažít, jaké je to přespat koncem listopadu venku. Celý článek …

[CNW:Counter]