Pivo až do domu: Každou středu v Praze

Pivo Ferdinand do domu

foto: Pivovar Ferdinand

V benešovském pivovaru Ferdinand parafrázovali známé přísloví do nové podoby: Když nejde zákazník k pivu, musí pivo k zákazníkovi!

Myšlenka rozvozu piva do domácností není nová. U dveří anglických domácností se ve 30. letech objevovaly přepravky s  pivem vedle obligátních lahví s mlékem. V ČR je to ale příjemná novinka.

Doprava zdarma, platba v hotovosti

Raketový rozvoj restauračních minipivovarů začíná pomalu měnit zaběhané zvyklosti na trhu. Jejich konkurenci pociťují i střední průmyslové pivovary. Nezbývá jim, než jít s dobou, nabízet zajímavé pivní speciály a hledat nové způsoby, jak své pivo nabídnout zákazníkům.

Co tedy dělat, pokud zákazník nedorazí do hospody ani do obchodu? V benešovském pivovaru Ferdinand na tuto otázku odpověděli rázně: Dovézt mu pivo až domů! Závoz probíhá každou středu a doprava je zcela zdarma! Platí se hotově při dodání. Celý článek …

Levné a dobré pivo: Kde ho v Praze čepují?

Češi mají ve vaření piva staletou tradici a v šíři a kvalitě pivní nabídky je to doopravdy znát. Jen málokterá země se může pochlubit takovým množstvím malých pivovarů na kilometr čtvereční jako Čechy a Morava – a snad žádná tak vynikající chutí.

Restaurace U Bansethů, pípa

Restaurace U Bansethů, pípa
foto: ubansethu.cz

Víte třeba, kam chodil na pivo slavný Haškův Švejk? nebo jak chutná pivo Rejtar, Divá Bára, Samec, Macho, Bastard, Sniper či Starej Procházka? Kde najdete vynikající vychlazené plzeňské? A kde se navíc také dobře a levně najíte?

K Bansethům chodil Švejk

Slavný spisovatel Jaroslav Hašek skutečně patřil ke štamgastům restaurace u Bansethů v Praze 4-Nuslích, která má více než stoletou tradici. Však tady má také dodnes vlastní stůl, „svědek skvělých řečnických improvizací i polštář pro alkoholem znavenou hlavu“. Celý článek …

České pivo: nejlepší na světě!

Praha - Pivní festival

Pivní festival
foto: ceskypivnifestival.cz

Kvalitní. Hořké. Plné chuti. Takové je české pivo. Zásluhu na to mají  kvalitní české suroviny a tradiční technologie, které se v průběhu staletí osvědčily generacím českých sládků.

Původní české pivo by vám ovšem nejspíš nchutnalo… Charakter oblíbeného, slavného zlatého moku, na který jsme zvyklí dnes, pochází z poloviny 19. století, kdy začali v plzeňském Měšťanském pivovaru točit spodně kvašený ležák.

Za pár let byl z ležáku hit po celé zemi a netrvalo dlouho, než se jeho obliba rozšířila i za hranice. Bez přestávky trvá dodnes. Proto jsou také dvě třetiny piva vypitého na celém světě plzeňského typu. V ČR ovšem máme kvalitních piv a úžasných pivovarů daleko víc.
Celý článek …

I pivo má své dny

foto: Nota Bene

Máte rádi chuťové experimenty? Vyzkoušíte třeba moderního radlera, nebo je to pro vás urážka ušlechtilého moku? Jste stálí fandové plzně či budvaru? Možná se ke své škodě šidíte.

Nemusíte přece pít celoročně jedno a to samé pivo! Jasně, že klasiku vepřo-knedlo-zelo zalijete nejraději hořkou plzničkou! Ale třeba na odpočinek u sálajícího krbu a doplnění tekutin po náročném zimním výletu příjemně překvapí silný kořeněný Stout. A horký letní den u vody spolehlivě spláchne lehký pšeničný mok. I pivo má totiž své sezóny, ať už jde o aktuální roční období nebo tradiční svátky. A minipivovary, které jsou pružnější a mohou si dovolit experimentovat, toho využívají a nabízejí nejrůznější pivní styly a chutě.

Třeba taková zimní piva… Víte, jak se liší od piv ideálních pro letní sezónu? To vysvětluje Martin Holba, výčepní a spolumajitel pivního baru Nota Bene. Celý článek …

Pivní zmrzlina: příjemné letní překvapení

Pivní zmrzlinaObvykle to manželé mají rozdělené: na koupališti si žena dá zmrzlinu a muž pivo. Přitom jde skloubit příjemné s ještě příjemnějším: stačí vyzkoušet ledovou pražskou novinku – pivní zmrzlinu.

Právě ji začala nabízet restaurace Nota Bene. Její majitelé Martin Holba a Lukáš Nevyjel rádi vymýšlejí netradiční kombinace chutí, proto se v letní sezóně rozhodli nově do nabídky zařadit pivní zmrzlinu. Jako základ vybrali tři nejoblíbenější značky piva a nyní doufají, že bude mít ledová pivní novinka, na které si dali hodně záležet, patřičný ohlas. Celý článek …

[CNW:Counter]