Zámek Loučeň: Pojďte si hrát na baroko!

Praha: Zámek Loučeň

foto: zamekloucen.cz

Odvážní muži, lesklé kordy, barevné uniformy, cinkot zbraní a kouzlo dvorních dam. Vzrušující podívanou připravili návštěvníkům zámku Loučeň už na zítra.

V sobotu 3. května se společně s knížecím párem, Hugem Maxmiliánem Thurn-Taxisem a jeho chotí Almérií Belcredi, můžete vydat o dvě století zpět proti proudu času.

Na první májovou sobotu vás čeká velká kostýmovaná slavnost s názvem Hra na baroko.

Inspirace Francií

Zámecké panstvo poloviny 19. století totiž miluje francouzské mušketýry – aby také ne, když jejich autor, spisovatel Alexandr Dumas na zámku nějakou dobu žil! Jeho romány dychtivě četli příslušníci všech společenských vrstev a na hrdiny z nich si hrály nejen děti. A tak se paní domu, kněžna Almérie, rozhodla uspořádat pro potěšení svých aristokratických  přátel velkolepou, romantickou podívanou, jejíž kulisou bude rozkvetlý zámecký park.

Praha: Zámek Loučeň

foto: zamekloucen.cz

Tipy na další krásné výlety:

Co vás na zámku čeká?

  • Dobové ceremonie, kdy dvorní zámecký ceremoniář přivítá oblíbené hrdiny z románu Alexandra Dumase a řadu dalších hostů.
  • Souboje na kordy, při kterých se tají dech. Předvedou je mistři šermíři ze skupiny Merlet. Jako jeden z nich se představí i mistr popravčí ve službách kardinála a zasvěceně pohovoří o tajemstvích svého řemesla. Do turnaje v šermu se mohou zapojit i návštěvníci, pokud si zapůjčí od mušketýrů bezpečnostní pomůcky.
  • Barokní tance zámeckých tanečníků, kteří rádi svému umění zájemce rádi naučí.
  • Historická módní přehlídka: Aby se ani pozvané dámy nenudily, přichystala pro ně hostitelka vskutku exkluzivní podívanou, módní přehlídku, ve které budou představeny společenské róby od 11. století až po biedermeier.
  • Středověká etiketa: Návštěvníci se dozvědí něco o dvorní etiketě, zahrnující slasti a strasti výchovy šlechtického synka a urozené dcerušky. Zjistíte, co si určitě nesmí služebnictvo dovolit ke svým pánům a naopak, co si páni nemohou dovolit ke svému služebnictvu.
  • Středověká legrace, kterou obstará dvorní šašek. A možná se uvolí i kartářka, která zde bývá exkluzivně pro hraběnčiny urozené hosty. Zatím se všechny její předpovědi vyplnily!

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]