Výstava Vikýře Play v Malostranské besedě zahajuje

foto: Aneta Marková

Vstupte do světa fantazie – v Malostranské besedě byla dnes, na Zelený čtvrtek, zahájena interaktivní výstava Vikýře Play.

Vystavované objekty rozvíjejí fantazii, imaginaci, tvořivost i smysl pro hru. Proměnlivou podobu jí vtiskují sami návštěvníci hrou s jednotlivými exponáty.

Výstava je součástí mezinárodního projektu putovních interaktivních výstav Orbis Pictus Play Jiřího a Radany Waldových. Výstavy spojené s tímto projektem, které již od roku 2000 umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu lidí.

Kromě Petra Nikla vystavují své objekty v prostorách Malostranské besedy také Marek Bolf, Milan Cais, Miroslav Černý, Michael Delia /USA/, Marek Gonda /SK/, Christof Grosse /D/, Pavel Havrda, Oldřich Hozman, Martin Janíček, Ondřej Janoušek, Jiří Konvrzek, Petr Korecký, Luděk del Maschio, Klára Ottová, Ueli Seiler-Hugova /CH/, Ondřej Smeykal, Marianna Stránská a Jiří Wald.

Reportáž a fotogalerii z letošní výstavy najdete ve článku Výstava Vikýře Play: Dotýkat se doporučeno!

Tajemné malostranské podkroví

Hlavní částí expozice Vikýře Play je systém šesti podstřešních komůrek, patřících jednotlivým oknům půdy. Kromě soustředěného pohledu do okolí chrámu svatého Mikuláše ptačíma očima poskytují tato hnízda kreativní výbavu v podobě nejrůznějších zvukových, optických a kinetických nástrojů. Další nástroje, z nichž některé komůrky propojují, jsou umístěny na podlaze půdního prostoru. Tyto nástroje jsou snadno přemístitelné a kdykoli tak uvolní místo pro komorní koncert a divadelní produkce.

Jak to vypadalo na loňské výstavě Play v Mánesu, uvidíte ve článku Pojďte si hrát do vikýřů Malostranské besedy!

Studio snílků a Sensorium

Intimní místnost s oknem do dvora se změnila v nahrávací Studio snílků, opatřené menším nahrávacím zařízením, které umožňuje jednotlivcům i skupinám „nastudovat” vlastní hudební dílka a v případě zájmu si na CD, DVD nebo jiném médiu odnést z výstavy audio či video záznam své tvořivosti pro další využití. Tato zcela unikátní hudební sekce je přístupná návštěvníkům výstavy a umožňuje i uspořádání speciálních, nejen hudebních akcí.

Ve 2. patře můžete navštívit videokavárnu v sousedství BioBistra, které jsou workshopovou interaktivní zónou a místem pro besedy a projekce. Další intimní výstavní místnost druhého patra nabízí množství nástrojů pro různé způsoby kreslení. Foyer v prvním patře u Hudebního a divadelního klubu hostí Sensorium rozvíjející dvanáct smyslů člověka dle představ Jana Amose Komenského a Rudolfa Steinera.

Niklova koncepce v Malostranské besedě vytváří imaginativní prostor pro všechny smysly, otevřený všem bez rozdílu věku nebo sociálního postavení.

zdroj: vikyreplay.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]