Vinný šenk Vrbovec: Přestěhováno!

Vinný šenk Vrbovec

Vinný šenk Vrbovec
foto: Praha levná

Ve Skořepce pár kroků od Václavského náměstí najdete velmi příjemný Vinný šenk Vrbovec. Pokud máte rádi dobré víno, určitě se vám vyplatí alespoň na skleničku zaskočit.

Zásobuje ho vinařství Waldberg, které sídlí v jihomoravské obci Vrbovec poblíž rakouské hranice. Jeho specialitou je veltlín a sauvignon, ale neuděláte chybu ani výběrem červeného svatovavřineckého.

Původně maličká místnost v dolní části Václavského náměstí, kde jste mohli na stojáka dostat rozlévané sudové víno z Moravy, se přestěhovala o kousek dál a nabízí nyní pohodlnější sezení, příjemné zázemí a nevtíravou hudbu, při níž se dá příjmeně konverzovat. Hlavně ale rozšířila nabídku o kvalitní přívlastková a archivní vína.

Zrají jako jejich víno

Pokud se podaří úroda, nechává vinařství Waldberg zrát úrodu v pískovcovém sklepě u Chvalovic, jenž patří k největším vinným sklepům na Znojemsku. A zrají v něm nejlepší vína, takže je poslední dobou slyšet o Vrbovci stále častěji i na Národním salonu vín.

Pro milovníky sauvignonu

Specialitou Waldbergu jsou potom už zmíněné typické znojemské odrůdy Sauvignon, jehož charakteristické broskvové a kopřivové tóny potěší na jazyku a i nose, a Veltlínské zelené typicky kořenité chuti s jemným, ovocně květnatým tónem a příjemně harmonickou chutí. Dvě deci vína zde dostanete v cenách od 26 do 38 Kč a rozhodně nebudete zklamáni.

Otevírací doba v šenku Vrbovec

PO – ČT 14 – 24 hodin
14 – 01 hodin
SO 15 – 01 hodin
NE 15 – 24 hodin

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]