Tipy: kupte dětem dárek v Praze!

Dospělí si jako památku na Prahu nejspíš vyberou něco stylového: originální půllitr z litého skla, půvabný porcelánový servis, granátový šperk… ale co s dětmi?

Pokud nechcete kupovat zrovna kýče, doporučujeme originální hračky. V tom totiž čeští výrobci vynikají, jsou nápadití a mají opravdu šikovné ruce. A cena vám přijde víc než přijatelná. Co doporučujeme?

Pořiďte si parní stroj!

Parní stroj Medium, Merkur

Parní stroj Medium
foto: merkurtoys.cz

Nebojte, nestrháte se! Vejde se vám v pohodě do větší tašky. Parní stroj Medium měří totiž na výšku i s komínem pouhých 225 mm a základna má rozměry 185×265 mm.

Jestliže máte doma technicky nadaného chlapce, bude nadšený. Model skutečného parního stroje ve staro-zlatavém provedení je naprosto funkční. Otáčí se v obou směrech. Na základně je upevněno topeniště s parním kotlem, armaturami a frém s parním válcem, rozvodovým a klikovým mechanizmem. Pára se přivádí od kotle přívodovou trubkou. K topení se používá pevný líh. Nad sestavením této šikovné polytechnické hračky stráví určitě krásné chvíle se synem i nadšený táta.

Parní stroj Medium patří do portfolia tradiční české značky hraček Merkur, která vznikla počátkem minulého století v Polici nad Metují.

Cena: 3790 Kč

zdroj: merkurtoys.cz

Pavouk kmitá nožičkami

Pavouk na kolečkách, Detoa

Pavouk na kolečkách
foto: detoa.cz

Tato kvalitní dřevěná hračka možná vašeho prcka navždy zbaví strachu z pavouků.

Pavouk je velký přibližně stejně jako opravdová dospělá tarantule (112×112×75 mm) a díky kolečkům kmitá při pohybu nožičkami. Velký dojem možná udělá i na maminku, je jako živý… Naštěstí má na rozdíl od skutečného pavouka jenom šest nožiček a když jimi kmitá jako o závod, působí roztomile a komicky.

Výrobek je zdravotně nezávadný, vzhledem k tomu, že obsahuje malé části, však nepatří do rukou dětem do 3 let. Pochází z dílny tradičního výrobce dřevěných hraček Detoa Albrechtice.

Cena: 179 Kč

zdroj: detoa.cz

Oblečte si kostku!

Didaktická látková kostka, Dráček

Didaktická látková kostka
foto: dracek.cz

Zapnout knoflík, zašněrovat tkaničku a udělat kličku, spojit správně suchý zip… Pospěš si, nebo přijdeme pozdě do školky!

Krásně barevná didaktická kostka naučí vašeho prcka bravurně se obléknout a ještě ho na dlouhou dobu zabaví. Tolik tvarů a záhadných udělátek! Kostka má na každé ze šesti stran jeden typ zapínání:

  • klasický zip
  • suché zipy
  • patenty
  • šněrování zakončené kličkou
  • knoflíky
  • přezky

Je určena dětem od 3 let, ale pod dohledem rodičů si své prstíky dobře procvičí i děti mladší. Má rozměry 13×13×13 cm a pere se při teplotě do 30 °C.

Cena: 298 Kč

zdroj: dracek.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]