Sexplicit aneb Explicitně o sexu

i-feel-it-srdce

I feel it: Bronzová plastikasymbolizuje sexualitu a emocionalitu, která je u žen v těsném sepětí. Pro oba zobrazené orgány, srdce i vagínu, je společná krvavost a senzitivita, bolestivost, zranitelnost a životadárná síla.

O sexu explicitně – tak zobrazuje lidskou intimitu kontroverzní výstava, která právě probíhá v pražské Microně, nabídne leccos – od jemné erotiky s významovým genderovým přesahem po až po styl hard porn.

Vedle klasické malby se na výstavě objeví i plastiky, fotografie, designové výrobky, videa či instalace – vše jako příklady leckdy protikladných, ale vždy atraktivně kontroverzních děl.

„Cítíme, že umělci jsou v České republice obecně velmi málo podporováni a na trhu s uměním také není nejlepší situace. Proto se Pražská správa nemovitostí snaží dlouhodobě podporovat mladé umělce. Výstava Sexplicit je součástí dlouhodobého konceptu projektů, které momentálně připravujeme,“ uvedla Silvie Tesárová z Pražské správy nemovitostí.

bič

The whip

Zajímá vás uměni? Přečtěte si:

Líbí se vám?

Způsob, jakým lidskou sexualitu uchopit není jednoduchý a organizátoři očekávají rozporuplné reakce. Vždy však zůstane dominantou sex a intimita. Jak by se mohla líbit vám, možná naznačí fotky některých vystavených arfektů.

Zamyšlení i provokace

Výstava zahájila už před týdnem a potrvá až do 21. ledna 2014. Svá díla zde vystavují umělci Štěpán Beránek, Ondřej Brody, Michal Cihlář a Veronika Richterová, Kurt Gebauer, Denisa Hričiščová, Ivan Komárek, Markéta Korečková, Alena Kupčíková, Ján Macko, Anna Marešová, Michal Michelle Siml, Petr Motyčka, Suzanne Pastor, Pasta Oner, Jana Trávníčková, Jan Čapek, Muset, Oooms, Jan Pelcl, Tono Stano, Jindra Viková a Barbora Maštrlová.

Umělecký objekt z kůže a syntetických vlasů na snímku nazval autor The whip. Zobrazuje bič ženství, ať už ho žena používá vůči sobě, mužům či společnosti . Cop, který krotí živé vlasy. Bič, jenž krotí příliš živá zvířata. Upjatost, poslušnost, spořádanost. Ale co a proč je vlastně kroceno?

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]