Plavecký bazén Hostivař

Bazén Hostivař patří pod správu Karlovy univerzity, takže je primárně určen výuce studentů a veřejnost do něj má přístup pouze proto, aby byl dostatečně vytížen. Omezenou otevírací dobu ovšem vyváží čistota, bezpečnost a spousta místa k plavání.

Krytý plavecký bazén má standardní rozměry: délku 25 m, šířku 12,5 m a hloubku 1,2 až 3,6 m. Najdete v něm i odpružené malé skokanské prkno. První čtyři dráhy z celkového počtu šesti jsou ponechány vcelku pro řádění a volné plavání. Zbylé dvě dráhy vyhrazují plováky: jednu pro rychlé a jednu pro pomalé plavce.

Příjemná teplota i obsluha

Teplota vody (27 °C) a teplota vzduchu (29 °C) v bazénu jsou uživatelsky příjemná. Sprchami protéká ohřívaná bazénová voda, ale jedna má obyčejnou nechlorovanou vodu pro osprchování před odchodem. Klíč k šatnové skřínce je opatřen pohodlnou gumičkou, která dobře drží na zápěstí i při plavání.

Paní recepční jsou vlídné, v šatnách panuje čistota a nečpí v nich příliš chlór. V Hostivaři se můžete cítit bezpečně i z hlediska majetku: doklady a peněženku lze s důvěrou nechat na recepci.

„Nejkrásnější roční období pro plavání je zima. Když je jasná obloha, sluneční paprsky díky tomu, že je sluníčko nízko na obloze, svítí až skoro doprostřed bazénu a prosvěcují vodu až na dno. Ideální je, když se mi podaří přijít přibližně uprostřed dne,“ říká častý návštěvník bazénu v Hostivaři Libor Kubica.

Levné vstupné, ale omezený vstup

Vstupné je rozumné, hodina plavání přijde dospělého na 85 Kč, půl hodiny na 57 Kč. K tomu je navíc na převlečení a osprchování stanoven limit 10 minut u mužů a 15 minut u žen. V areálu je od pátku do neděle v provozu i sauna (dospělí 91 Kč/hod., děti do 12 let a studenti UK 75 Kč).

Jedinou nevýhodou jinak po všech stránkách příjemného bazénu je omezená otevírací doba. Jak už bylo zmíněno, bazén v Hostivaři je určen především pro potřeby Univerzity Karlovy. Pokud nějaká katedra požádá o bazén, má přednost, i když byl v tu dobu dle rozvrhu vyčleněn pro veřejnost. Probíhají zde také kurzy plavání pro žáky základních škol, případně lekce pro potápěče. Doporučujeme proto návštěvu o víkendu, před prázdninami nebo před Vánoci.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]