Pivní zmrzlina: příjemné letní překvapení

Pivní zmrzlinaObvykle to manželé mají rozdělené: na koupališti si žena dá zmrzlinu a muž pivo. Přitom jde skloubit příjemné s ještě příjemnějším: stačí vyzkoušet ledovou pražskou novinku – pivní zmrzlinu.

Právě ji začala nabízet restaurace Nota Bene. Její majitelé Martin Holba a Lukáš Nevyjel rádi vymýšlejí netradiční kombinace chutí, proto se v letní sezóně rozhodli nově do nabídky zařadit pivní zmrzlinu. Jako základ vybrali tři nejoblíbenější značky piva a nyní doufají, že bude mít ledová pivní novinka, na které si dali hodně záležet, patřičný ohlas.

„Vybrali jsme tři druhy piv, o kterých víme, že se kvůli nim naši hosté do Nota Bene vracejí. Pak jsme oslovili firmu Giroma Gelato, která vyrábí skvělou zmrzlinu a stejně jako my se nebojí experimentovat s příchutěmi. Výsledek už mohou hosté ochutnat sami, nás naše pivní zmrzliny prostě baví,“ vysvětluje vznik pochoutky Martin Holba.

Více o Nota Bene si přečtete ve článku: Malé české pivovary: zajímavá nabídka

Pivní zmrzlina

Hosté si mohou objednat i speciální zmrzlinový pohár, který kombinuje tři různé příchutě pivní zmrzliny. První kopeček chutná po archivním belgickém pivu Cuvée du Chateau – tmavém pivu, které je pýchou pivovaru Van Honsebrouck. Vyznačuje se nezaměnitelnou vůní a sametově elegantní chutí a je samo o sobě označováno jako pivní dezert. Ze stejného pivovaru pochází i druhé pivo použité pro výrobu zmrzliny – Kastell rouge. To zraje šest měsíců v sudu s třešněmi, čímž získává svou plnou třešňovou chuť. Dvě belgická piva doplňuje Zlatá raketa z pivovaru Matuška, jež se vyznačuje svěžími ovocnými tóny v chuti i vůni. Rozpoznat můžete mango nebo grapefruit, takže proč z něj nezkusit i zmrzlinu?

zdroj a foto: notabene-restaurant.cz

Máte rádi pivo? Využijte naše tipy:

Restaurace u Bansethů: Tam to měl Švejk rád

Sousedský pivovar Bašta: ležáky jako křen!

Staňkův rukodělný pivovárek: levné a dobré pivo

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]