Noc venku: Vyzkoušejte, jaké je být bezdomovcem!

noc-venkuJaké to je, přespávat v mrazu na ulici? To si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži už zítra, v noci z 21. na 22. listopadu.

V areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze 1 proběhne akce Noc venku. Má lidem připomenout že bezdomovectví je drastickým vyústěním chudoby, jež zvlášť v zimě ohrožuje řadu lidí na životě – a že existuje i v české metropoli.

Přespěte na ulici!

Návštěvníky akce čeká pestrý program, který jim přiblíží problémy lidí bez domova. Kromě odborných příspěvků v něm vystoupí zpěvák Vlasta Horváth a zazpívají kapely Audio Attaché a Jerusalem. Bude také promítán působivý dokumentární film režiséra Davida Vondráčka Láska v hrobě. A proběhne autorské čtení poezie básnířky Míši Keroušové.

Vyvrcholením akce potom bude přenocování na ulici, kdy sami účastníci mohou na vlastní kůži zažít, jaké je to přespat koncem listopadu venku.

Naše tipy: Kde se vyspíte za pakatel?

Nejen symbolická podpora

Přijít může kdokoliv – podpoří tak ty, ke kterým osud nebyl štědrý a kterým reálně hrozí, že i další zimu budou muset přečkat bez střechy nad hlavou.
Jako vstupné na akci lze přinést trvanlivé potraviny jako cukr a čaj nebo rukavice, šály, ponožky, vše v minimální hodnotě 50 Kč. Tyto věci budou předány do denních center a azylových domů.
Akce navazuje na loňskou premiéru v Ostravě. Letos proběhne v osmi českých městech a také v Bratislavě. V Praze se bude konat od 18 hodin a pořádá ji Sdružení azylových domů, VOŠ sociálně pedagogická a teologická JABOK, Armáda spásy a Společnou cestou s finanční podporou pražského magistrátu.
Podívejte se, jak vypadala Noc venku loni v Ostravě:


zdroj: nocvenku.cz
foto: Pavel Zuchnický, facebook

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]