Nejnavštěvovanější místa v ČR: ZOO, Hrad, aquapark

foto: Jiří Trojánek

Zoologické zahrady, některé památky a aquaparky – to jsou místa, která v ČR navštěvuje nejvíc turistů. Vede mezi nimi pražská ZOO, do které dorazilo dokonce i víc lidí než na Pražský hrad.

Jako třetí se na žebříčku překvapivě umístil Aquapalace Praha v Čestlicích. Na dalších třech místech se umístily pražské památky: Židovské muzeum, Národní muzeum a Staroměstská radnice.

Teprve na sedmém místě je liberecký aquapark Babylon a do TOP desítky se dostaly i tři zoologické zahrady: ZOO Plzeň, ZOO Dvůr Králové a ZOO Zlín (Lešná). Vyplynulo to z informací Agentury CzechTourism.

Nejoblíbenější památka: Pražský hrad

Exotická zvířata a řádění v bazénech vyhledává hodně Pražanů. Celkově nejvíce lidí přišlo do pražské zoologické zahrady v Troji (1,185 mil.), tedy zhruba stejně, kolik jich v Praze žije. Mnoho z nich je ovšem místních a do zoo často chodí opakovaně. Totéž platí o třetí nejnavštěvovanější lokalitě, čestlickém aquaparku (806 tis.).

Nejvíce zahraničních turistů i návštěvníků z ostatních míst republiky navštívilo Pražský hrad (1,12 mil.). Do Prahy přijede více než 60 % všech zahraničních turistů, kteří navštívili ČR. Nejčastěji zhlédnou Hrad a katedrálu sv. Víta a projdou se centrem, kde je přiláká pohled na Staré Město z radniční věže (529 tis.). Židovské muzeum (563 tis.) je zase cílem turistů se židovskými kořeny, ale také školních výprav. Školní výpravy často míří také do Národního muzea (554 tis.).

Aquapalace Praha

foto: aquapalace.cz

Nejnavštěvovanější místa v ČR

Ze zoo rovnou do bazénu

Aquapalace Praha a Zoo Praha, dvě z první trojice nejnavštěvovanějších míst, navázaly spolupráci, která přinese zajímavé bonusy pro návštěvníky. Ke každé zakoupené rodinné vstupence do zoo dostane rodina dětskou vstupenku do Aquapalace Praha zdarma, a naopak – každá rodina, která přijde do Aquapalace Praha a zakoupí si rodinnou vstupenku, obdrží dětskou vstupenku do zoo. Akce platí od začátku dubna do konce května.

Obě místa lákají návštěvníky na novinky: zatímco v zoo byla nedávno otevřena nová rozsáhlá expozice pro slony, hrochy a antilopy, v Aquapalace Praha se po zimní odmlce znovu otevírá nejoblíbenější atrakce celého vodního světa – Divoká řeka. V dubnu bude otevřena zatím jen o víkendech, od května až do října každý den.

Jak se dostanete ze zoo do bazénu? U Zoo Praha nasednete na autobus 112, který vás doveze na stanici metra Holešovice. Odtud pojete bez přestupu po trase C až do stanice Opatov, kde přesednete na autobus 385, který staví přímo u aqaparku. Celková doba jízdy je něco málo přes hodinu.

zdroj: CzechTourism, aquapalace.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]