Národní potravinová sbírka už tuto sobotu

narodni-potravinova-sbirka

Už za pár dnů vypukne 4. ročník Národní potravinové sbírky. V sobotu 12. listopadu tak budete moci zajít do jednoho z 659 obchodů, nakoupit zde potraviny a ty věnovat na charitu.

Podle průzkum agentury Ipsos se tento rok do Národní potravinové sbírky plánuje zapojit zhruba čtvrtina Čechů.

Polovina by byla dokonce ochotna darovat potraviny i několikrát ročně. Ochotněji se do akce zapojují ženy, které si také více všímají problému plýtvání potravinami a označují ho jako akutní.

Jak průzkum dále ukázal, že 6 z 10 dotázaných je ochotno kupovat prošlé potraviny za zvýhodněnou cenu, nejčastěji jsou to mladí lidé do 29 let. Ti také mají největší zájem o informace, které by přispěly k zamezení plýtvání potravinami v domácnosti.

Přečtěte si také:

Kdo se zapojí?

narodni-potravinova-sbirka_nakup

V současné době řeší organizátoři akce počty zapojených dobrovolníků, kvůli velkému nárůstu zapojených obchodů chybí lidé. Nedostatek jich je v Tescu v Bechyni a Českém Krumlově a v Bille ve Strakonicích, Kolíně a Praze. Bližší informace, kam přijít nakoupit nebo jak se zapojit najdete na webu www.potravinypomahaji.cz.

Národní potravinová sbírka má příjemnou atmosféru a je nenáročná – zvládne ji každý bez složité přípravy. Dobrovolníci si mohou vybrat čas i místo působení. Vybrané potraviny budou poskytnuté klientům participujících neziskových organizací jako jsou azylové domy, Armáda spásy či Charita.

 

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář

[CNW:Counter]