V Praze nábřeží žije! Nebo moc nežije?

Nábřeží žije!

Posezení v lehátkách

V rámci akce Nábřeží žije! proběhly na Smetanově nábřeží v Praze ochutnávky kuchyní pražských menšin. Celá akce měla ukázat, jak by to vypadalo, kdyby se omezila doprava a nábřeží se stalo pěší zónou s tramvajovým pruhem. 

Co všechno organizátoři slibovali? Kulinářské orgie… Stánky měly nabídnout posezení a ochutnávky vietnamské, ruské, balkánské a slovenské kuchyně. Čekala se též kuchařská exhibice a sousedská soutěž o nejlepší štrúdl nebo bábovku, architektonické procházky okolím s průvodcem a diskuze o budoucnosti dopravy ve městě. Prostě příjemný den.

A musíme přiznat – my jsme čekali víc… Místo halušek italské ravioli, ruskou a vietnamskou kuchyni (na tu jsme se obzvlášť těšili) jsme nenašli vůbec, kuchařskou exhibice a soutěž o nejlepší štrúdl nebo bábovku jsme minuli (konala-li se), architektonická procházka odpadla – jenom politikové využili prostor, aby své názory sdělili hloučku Pražanů…

Máte rádi jídlo? Naše tipy:

Opravdu milá byla polívkárna s výbornou zelňačkou a hrachovkou, přesladká orientální chalva ke kávě z džezvy a potěšil i šašlik v gruzínkém stánku, byť za poněkud přepísknutou cenu. Ovšem gruzínský koňak, ten za to stál!

Můžete se s námi podívat, jak to v sobotu vypadalo na Smetanově nábřeží:

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]