Kulinářské orgie: Už tuto sobotu v Praze

Občerstvení

foto: Praha levně

Jestli milujete dobré jídlo a pití, rádi ochutnáváte exotiku a vůbec jste mlsné jazýčky – rozhodně neopouštějte tuto sobotu Prahu. Taková záplava lákavých nabídek jídla se hned tak opakovat nebude…

Vietnamská, ruská, balkánská a slovenská kuchyně zaplaví pražská nábřeží a náplavky, slunná jižní Itálie představí svá lákadla na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. A milovníci vína mohou zamířit na Pražský hrad nebo do trójské botanické zahrady, kde na ně čeká vinobraní.

Co z lákavé nabídky jídel vybrat? Možná vám pomohou následující informace.

Nábřeží žije!

V rámci akce Nábřeží žije! proběhnou na Smetanově nábřeží ochutnávky kuchyní pražských menšin. Stánky nabídnou posezení a ochutnávky vietnamské, ruské, balkánské a slovenské kuchyně. Bude se také konat kuchařská exhibice a sousedská soutěž o nejlepší štrúdl nebo bábovku. Podobná nabídka přiláká návštěvníky také na náplavku pod Palackého mostem. Jak to na nábřeží vypadalo, se můžete podívat zde.
Více informací: nabrezizije.cz

Omáčka z vývaru

foto: Praha levně

Poznejme se, sousedé

S cílem představit různé kultury a jejich kuchyni pořádá multikulturní akci Poznejme se, sousedé také městská část Praha 3. Proběhne od 13 do 18 hodin v parku Parukářka a těšit se můžete na speciality vietnamské, ruské, gruzínské, ukrajinské a běloruské kuchyně.

Festival má přilákat hlavně rodiny s dětmi a ukázat to pozitivní ze společného soužití lidí různých národností. V parku na Vrchu sv. Kříže vystoupí kapely a tanečníci, děti budou soutěžit o ceny a vrcholem bude kuchařská show. Začátek je od 13 hodin a vstup je zdarma.
Více informací: praha3.cz

Milujete dobré jídlo? Naše tipy:

Chuť kraje Cilento

Pravou Itálii uprostřed pražského Žižkova můžete zažít na náměstí Jiřího z Poděbrad. Farmáři z jižní Itálie tam představí, jak chutná jejich země v rámci festivalu Gusto del Cilento (Chuť kraje Cilento).

Návštěvníci budou moci ochutnat – a zakoupit – italský extra panenský olivový olej, kvalitní salámy z divočáků, čerstvou domácí pastu, sýry jako caciocavallo, scarmorza, cacioricotta, mozzarella z buvolího mléka, mozzarella v myrtě, uzeniny jako salsiccia, sopressata e pancetta, ale také med, pomerančové, mandarinkové a citronové marmelády, dýňové, cibulové a kaštanové zavařeniny, pomazánky, výrobky z bílých fíků a čokolády, hroznový mošt, cilentské bílé i červené víno, nakládanou zeleninu a ryby, sušenky, fazole a cizrnu… Součástí festivalu bude i živá místní muzika. Provoz tradičního českého farmářského tržiště Jiřák nebude festivalem omezen.
Více informací: farmarsketrziste.cz

Vinotéka

foto: Praha levně

Na vinobraní!

Za sklenkou plnou slunného vína můžete potom v sobotu vyrazit hned na dvě místa.

V rámci 8. ročníku Vinobraní na Pražském hradě si budete moci prohlédnout místní produkční zahrady. V Míčovně Pražského hradu je potom připravena ochutnávka českých a moravských vín, v Královské zahradě čeká moravský burčák z Archlebova, ale také čerstvá hroznová šťáva pro děti, lisovaná na replice historického lisu. Náladu zpříjemní cimbálové muziky, folklórní soubory s ukázky tradičních řemesel. Spolu se zahradníky a hradními průvodci budete moci nahlédnout i do jinak nepřístupných produkčních zahrad. Během Vinobraní lze využít i zvýhodněného vstupného do stálé expozice Svatovítského pokladu v Kapli sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu a na výstavu Marilyn v Jízdárně Pražského hradu.

To nejlepší víno z nové úrody, burčák, občerstvení a lákavý doprovodný program nabídne také letošní vinobraní z Vinice sv. Kláry v trojské botanické zahradě v Praze 7.
Více informací: kulturanahrade.cz, botanicka.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]