Husobraní na náměstí Míru

foto: Praha levně

foto: Praha levně

V tuto sobotu, 25. října, proběhne Husobraní na pražském náměstí Míru, Praha 2. Čeká vás tam poctivá česká klasika. Připraven je také celodenní doprovodný program s hudbou, soutěžemi a ukázkami řemesel.

„Budeme péct 800 hus, k tomu zadělávat na 2000 m knedlíků a zelí taktéž připravovat v kádi. Těšit se můžete na husí speciality, tradiční pečenou husu s knedlíkem a zelím nebo třeba husí játra na domácím chlebu,“ zvou organizátoři.

Připraveny jsou i další speciality od velmi šikovných a nápaditých šéfkuchařů – salátky, rillette, husí burgry, kaldoun, macronky s husí paštikou…. Rozhodně bude co ochutnávat.

Vše, co můžeme nabídnou o husách:

foto: Praha levně

foto: Praha levně

Husí podzim se blíží

Husobraní je první vlaštovkou. Za tři týdny, 11. listopadu,  teprve vypukne to pravé svatomartinské šílenství, hodování, ke kterému neodmyslitelně patří pečená husa a mladé víno.

A pokud budete líní vytáhnout v deštivém počasí paty z domova, můžete si ji upéct sami. Potřebujete k tomu jen 3 suroviny (husu, sůl a kmín), ale zato maximum trpělivosti.

Než bude svatomartinská husa dozlatova upečená, stráví v troubě noc a půl dne. Ale vydržte, nebudete litovat. Vyplatí se to. Správný český kuchař totiž dobře ví, že:

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]