Harfu provoní káva za dvacku

Kávový festival, Galerie Harfa

foto: crestcom.cz

V rámci Týdne s kávou si budou moci návštěvníci obchodního centra Galerie Harfa vychutnat kvalitní kávu za pouhých 19 korun až do neděle 3. listopadu.

Dozvědí se  zajímavosti o historii a přípravě kávy. Své znalosti pak mohou vyzkoušet v řadě soutěží o tematické ceny a vychutnat si espresso a cappuccino za mimořádnou cenu ve všech místních kavárnách.

Výstava Historie kávy

Výstavu Historie kávy najdete v přízemí poblíž hlavního vstupu od stanice metra Českomoravská. Ukáže, jak a v čem se káva kdysi uchovávala, jak se prodávala, v čem se mlela… Prohlédnete si historické kávové mlýnky, dózy anebo figuríny oblečené jako prodavači a zákazníci z počátku 20. století.

Naše tipy:

Výstava Káva v Galerii Harfa

foto: crestcom.cz

Festival kávy

V sobotu a v neděli pak vyvrcholí týden Kávovým festivalem a bohatým programem včetně ochutnávek kávy a výroby či zdobení dortů. Nebudou chybět ani stánky s různými druhy kávy a kávovými produkty.

Po oba víkendové dny začne program festivalu v 15 hodin a potrvá do 19. hodiny. Nabídne třeba přednášku Kateřiny Ebelové z pražského Muzea kávy nebo ukázky pražení kávových zrnek pod vedením baristů z kavárny Alchymista. Koloniální atmosféru navodí přistavená rikša, ve které bude možné kávu popíjet. O zbytek se pak postarají instrumentální hudební vystoupení saxofonu či kytary.

Nedělní program potom ozvláštní odborně komentovaná latté show. A protože k dobré kávě patří dort, budou se návštěvníci festivalu moci inspirovat i ochutnávkami sladkých dobrot z kavárny Alchymista. Děti si pak mohou zasoutěžit ve kvízech o kávě.

zdroj: crestcom.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]