Festival světla Signal rozzáří Prahu

Tančící dům, Festival světla Signal

Praha se v letošním babím létě doslova rozzáří. Od 17. do 20. října zde totiž proběhne festival moderního audiovizuálního umění (light art) zvaný Signal, který hrou barevných světel a stínů oživí architektonické skvosty metropole.

Návštěvníky čeká úžasná podívaná v nevšední mystické atmosféře, kdy díky virtuální realitě a 3D stereoskopii budou mít pocit, že budovy před nimi mění tvar.

Praha Světlem oděná

Co návštěvníky Prahy čeká? Skupina 1024architekture z Francie rozsvítí pyramidou ze světelných kostek Staroměstské náměstí.Interaktivní Cloud (mrak) se bude vznášet nad pláží u Hergetovy cihelny. Tančící dům se pokusí skutečně roztančit doprovodnou světelnou instalací společnost Philips. Muzeum Karla Zemana uspořádá dva koncerty Clarinet Factory pojaté jako jedinečný audiovizuální zážitek pod širým nebem, kdy laguna Čertovky bude zabydlena nejrůznějšími motivy z filmů Karla Zemana.

Podívejte se, jak to na festivalu bude vypadat!

Staroměstská radnice

Staroměstské a Václavské náměstí, Karlův most, Vltava a její nábřeží, kostely sv. Ludmily a sv. Martina ve zdi, Klementinum, Nová scéna Národního divadla, Arcibiskupský a Michnův palác, Divadlo Hybernia, Kampa, Petřínská rozhledna, metronom na Letné, Tyršův dům a uličky Starého i Nového Města se stanou plátnem pro velkolepou světlenou show.

Venkovní světelné instalace na festivalu představí umělci jako Rony Plesl, Jakub Nepraš, František Skála, Krištof Kintera, Vladimir 518, Milan Cais, Michal Cimala či Prokop Bartoníček.

Touláte se rádi krásnými městy? Nabízíme vám pár tipů z Prahy:

Zábava i vlastní tvorba

V rámci doprovodného programu se budou konat plavby na lodi, které nabídnou nevšední pohled na postupně rozsvěcované památky na potemnělých březích Vltavy. Významnou událostí se stane mezinárodní konference Světlo pro naše města 2014. Nadšence, kteří by se chtěli světelného umění sami zúčastnit (včetně rodin se dětmi), čeká řada workshopů.

Organizátoři očekávají, že moderní audiovizuální umění přiláká do ulice Prahy po setmění tisíce lidí. Vstupné bude zdarma.

Staroměstské náměstí, světelná kostka

Hra světel a stínu

Hra světel a stínu byla a je důležitým prvkem s hlubokou společenskou symbolikou procházejícím staletími od řeckých tragédií, přes renesanční sloh po experimentální film. V současnosti nabývá nového rozměru díky rozvoji moderních technologií. Od olejových lamp, loučí a svíček přes žárovku se díky technickému vývoji dostáváme k práci se světlem, kdy jsou moderní experimentální umělci schopni bořit a stavět imaginární architektonické celky nebo je přemodelovat a hrát si s vizuálním vnímáním prostoru jako kočka s myší. Říká se tomu vidoemapping a více o něm se dozvíte na wikipedii.

zdroj a foto: signalfestival.com

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]