Dinosaurium: Kostry staré 300 milionů let

dinosaurium-2

foto: dinosaurium.cz

Pravé kostry a zkameněliny dinosaurů si mohou prohlédnout návštěvníci největší putovní výstavy dinosauřích fosilií, která probíhá na pražském Výstavišti.

Unikátní expozice nese název Dinosaurium a poprvé byla představena veřejnosti loni ve Švédsku. V ČR má premiéru, podobná výstava zde nikdy nebyla uvedena.

Jen skutečné fosílie

Výstava je založena na vědeckých výzkumech a skutečných fosilních pozůstatcích. Exponáty pocházejí z Borissiakova paleontologického ústavu ruské akademie věd a představují část jedné z největších světových sbírek. Některé z nich jsou staré až 300 milionů let.

Návštěvníky čeká více než pět desítek koster z období druhohor, promítání dokumentárních filmů (mimo jiné z produkce BBC), dětský koutek s různými aktivitami pro nejmenší návštěvníky a také obchod se suvenýry. Vyhraďte si na působivou panoramatickou prohlídku pravěkem alespoň hodinu, nebudete litovat!

Tipy na výlety s dětmi:

Kdy a za kolik

Unikátní expozice otevřela brány v pátek 14. března a potrvá až do 29. června. Najdete ji na holešovickém Výstavišti v Křižíkově pavilonu E.

  • Otevírací doba: každý den 10 – 18 hodin
  • Vstupné: dospělí všední den 300 Kč, víkend 350 Kč, děti 6-15 let všední den 200 Kč, víkend 220 Kč, děti 3-5 let 100 Kč, rodinné vstupné všední den 800 Kč, víkend 900 Kč.

Podívejte, co výstava nabízí:


zdroj a foto: dinosaurium.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]