Signal festival už tento víkend!

foto: Signalfestival.com

foto: Signalfestival.com

Máte ještě dnešní a zítřejší noc, abyste si mohli užít festival světla Signal, který právě probíhá v ulicích Prahy. Představení jsou vždy od 19.00 do 24.00 hodin. Vstup zdarma.

Co vás na festivalu čeká? Komentované prohlídky světelných instalací proběhnou pěšky, na kole i na vodě. Festivalová mapka pak zavede návštěvníky na Náplavku, přes Platnéřskou ulici k Vltavě, do Zítkových sadů, na Střelecký ostrov, na Ovocný trh nebo Palackého náměstí. Instalace ale nebudou chybět ani na Karlově mostě.

Důstojné budovy v barevném světle

Slavní světelní mágové z Austrálie, The Electric Canvas, vás provedou po stopách evoluce promítáním na průčelí Městské knihovny na Mariánském náměstí. Videomappingy čekají na návštěvníky také na  kostele svaté Ludmily na náměstí Míru, na paláci Kinských na Staroměstském náměstí a na Michnově paláci na Kampě, kde si podívanou budete moci vychutnat trojrozměrně  prostřednictvím barevných brýlí.

Více informací o letošním festivalu:

Podívejte, jak to vypadalo na Signalu loni!

Hrátky s duhou

Prostor pro vlastní hru se světlem pak nabízejí interaktivní instalace. Zejména děti nadchne  The Pool, která se skládá se ze stovky světelných stupínků, které jsou kruhově uspořádány na zemi a vzájemně propojeny. Pohybem po nich lidé společně mění barevnost a uspořádání světla v prostoru. Světelný bazén najdete na Kampě.

Na Ovocném trhu se rozzáří duha z pomalu rotujících skleněných hranolů, které se budete moci dotknout. Zítkovy sady ožijí sítí 256 héliem a ledkami plněných balónků, které vytvoří interaktivní světelné pole. Uprostřed dvora taneční konzervatoře vznikne světelná vodní instalace Petra Nikla a Davida Vrbíka. V projekci na boční stěnu Staroměstské mostecké věže budou moci návštěvníci ovládat světlo vlastním hlasem. Před budovou Rudolfina vyroste světelný tunel z křišťálových ověsů. A mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka vypustí do Vltavy bájného mořského živočicha Krakena.

Podívejte se, jak to na festivalu vypadá letos:

zdroj a foto: Signalfestival.com

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]