Praha: Kam vyrazit v sobotu třináctého?

Praha, Staromestský orloj, detail

foto: Praha levně

Sobota 13. června nabízí v Praze a okolí nezvykle pestrý program pro rodiny s dětmi. Nebudete vědět, kam dřív!

S Pionýrem můžete zažít Prahu plnou pověstí. Na výstavišti v Letňanech se zase vyřádí milovníci lega na rodinném festivalu Lego KidsFest. Mlsouny čeká v Dobřichovicích food festival Všechny chutě světa.

Do parku Portheimka v Praze 5 určitě vyrazí milovníci spisovatele Jakuba Arbesa. A po sedmé hodině večerní se můžete vydat na Pražskou muzejní noc.

Spousta zábavy pro celou rodinu od rána do rána, taková bude nastávající červnová sobota…

Kam za zábavou v Praze?

Praha plná pověstí

foto: Pionýr

Praha plná pověstí

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, jehož dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze?

Podobné otázky z české historie dostanou děti, které se účastní kostýmní hry Praha plná pověstí, kterou pořádá Pionýr. Hra startuje na Střeleckém ostrově, následuje Křižovnické náměstí, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Národní divadlo, Hradčanské náměstí, Kampa a Petřín.

Cestou budou soutěžícím zadávat rozličné otázky nebo úkoly známé postavy z českých dějin a pověstí. Zúčastnit se může každý zdarma a pokud projde alespoň 4 stanoviště, dočká se v cíli na Střeleckém ostrově drobné odměny.

Lego KidsFest: kostičkové šílenství

Praha, Lego KidsFest

foto: Lego KidsFest

V rámci rodinného festivalu čekají na malé i velké stavitele unikátní skládačky z lega, zábavné atrakce, specializované lego zóny pro všechny věkové kategorie, soutěže o ceny a hromady kostek k vlastnímu kreativnímu tvoření. Pro tvořivé návštěvníky bude k dispozici více než 7 miliónů kostiček lega.

Festival se koná na výstavišti v Letňanech a navštívit ho můžete denně od 13. do 28. června, ve všední dny od 10 do 19 hodin, o víkendu od 9 do 19 hodin. Vstupné se pohybuje v závislosti na místě koupě a dnu návštěvy od 359 do 449 Kč za osobu, děti do dvou let mají vstup zdarma.

Všechny chutě světa v Dobřichovicích

Všechny chutě světa

foto: Všechny chutě světa

Nejen kaleidoskop chutí, ale také hudba a adrenalinové zážitky čekají návštěvníky food festivalu Všechny chutě světa, který proběhne v sobotu 13. 6. v Dobřichovicích u Prahy.
Těšit se můžete na pochoutky u více než 60 stánků. Budete moci ochutnat africkou kuchyni, jejíž součástí jsou malé smažené ryby či housenky, iránské a marocké speciality, indickou kuchyni, argentinská masa, maďarský perkelt, švýcarský raclette či šnečí speciality. Multižánrová je i hudební složka od keltské muziky, přes reggae až po africké djambe nebo swing.

Novinkou letošního ročníku budou lanové atrakce zdarma. Zaujme zejména lanovka přes Berounku, která dosáhne až 60 km rychlosti, dále lezecká stěna, běh na gumě neboli bungee running a v neposlední řadě soutěž v lezení na pivní bedny. V rámci vstupného ve výši 100 Kč obdrží každý návštěvník koření od společnosti Vitana a unikátní časopis Všechny chutě světa s recepty a články zaměřenými na zahraniční gastronomii. Program bude probíhat od 10 do 21 hod.

Pražská muzejní noc 2015

foto: Pražská muzejní noc

Pražská muzejní noc: Letos to bude velké!

Večer v 19 hodin zahájí 12. ročník Pražské muzejní noci. Vstup na akci je zdarma stejně jako doprava. Letos se Pražské muzejní noci zúčastní 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech. Nováčky jsou Knihovna Akademie věd, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Galerie Villa Pellé, Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Muzeum historických nočníků a toalet, Pražská plynárenská s Plynárenským muzeem a České dráhy s Vládním salonkem na Hlavním nádraží. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Akce končí v 1 hod. ráno, doprava tomu bude přizpůsobena.

Jakub Arbes na Portheimce

Smíchov si připomíná v těchto dnech výročí spisovatele Jakuba Arbesa. Série literárních přednášek, vlastivědných vycházek i nočního čtení vyvrcholí v sobotu slavnostním kulturním odpolednem v parku Portheimka.

Akce se koná od 14 do 18 hod. Na pódiu vystoupí Improvizační divadlo z Klubu Klamovka, loutkové divadlo Tate Iyumni, tanečnice flamenca,  seniorský taneční soubor Marietta z KC Prádelna, soubor KLAP a akustická hudební kapela Gruga. Návštěvníci se mohou těšit také na autorské čtení, knižní burzu a výstavu historických fotografií Smíchova a Malostranského hřbitova. Jako doprovodný program se od 13 hod. uskuteční komentovaná vycházka za historií Smíchova. Od 21 hod potom proběhne tajemné čtení z Arbesových děl u sochy Jana Nepomuckého pod usedlostí Cibulka.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Napsat komentář

[CNW:Counter]