Pražské kavárny a cukrárny: které jsou nejlepší?

foto: Praha levná

Vydejte se s námi do sladkého světa nejlepších pražských kaváren a cukráren! Rozhodně nebudete litovat. Ať už jde o sladké království zákusků či voňavé hájemství kávy, Praha má rozhodně co nabídnout.

Zatímco Češi  milují vepřo-knedlo-zelo, Češky často ujíždějí na sladkém. A není divu. Nabídka je v metropoli opravdu úžasná. Nemyslíme tím rozpečené zmrazené croissanty nebo tukem odkapávající donuty – pokud jste jejich fandové, najdete je v Praze samozřejmě také. My ale máme na mysli nadýchané zákusky s poctivou šlehačkou či máslovým nebo tvarohovým krémem, čerstvým ovocem a pravým karamelem nebo vaječným koňakem. Když už jsme podlehly (to není gramatická chyba!) touze po sladkostech, dopřejme si alespoň kvalitní kalorickou bombu!

A pokud nejste na sladké, možná vás zláká vůně čerstvé kávy. Ti, kdo ji někdy ochutnali v Itálii – stačí na nejbližší čerpací stanici na hranicemi nebo v maličkém bistru v zapadlé vesnici – dobře vědí že je to ráj na zemi. Jeho malé, byť trochu utajené ostrůvky existují i v Praze.

Cukrárna Hájek & Hájková

Cukrárna Hájek & Hájková
foto: Praha levně

Cukrárny Hájek & Boušová

Cukrárny Hájek nejsou úplně nejlevnější, ale patří k nejlepším v Praze. A rozhodně vás nezruinují, o čemž svědčí rychlost, s jakou se jejich síť rozrůstá. Za pár let vzniklo několik provozoven, které díky vlastní cukrářské výrobně nabízejí široký sortiment lahůdek, od zákusků všeho druhu přes zmrzlinu, poháry a koktejly až ke chlebíčkům a kvalitně připravené kávě Illy. Kvalifikovaní prodavači vás potom obslouží bleskově a s úsměvem. Bonusem je bezplatné wifi připojení.

Kavárna Káva

Fascinace kávou. Tak by se dal nazvat přístup kavárny, kterou si otevřeli majitelé serveru kava.cz v Praze 4. Heslo majitelů zní: „Neprodáváme značku, prodáváme kávu“. Jak dodávají: „Jsme nadšenci kávou posedlí a toto nadšení rádi sdílíme. Pro nás je to fenomenální pochutina. Obchodujeme s ní, ale také ji pečlivě zkoumáme, ochutnáváme, porovnáváme a tu špatnou vyřazujeme. Chceme vám nabídnout široký výběr plantážních kávových zrn, které můžete ochutnat, porovnat s ostatními a v klidu si mezi nimi vybrat tu svou. Dobrá káva je sice luxus, ale může si ho dovolit každý.“

Praha 8 - Můj šálek kávy

Praha 8 – Můj šálek kávy
foto: mujsalekkavy.cz

Můj šálek kávy!

Kavárna Můj šálek kávy v Praze 8 vsadila na espresso stroj Mirage a drip bar s výbavou Haria. Omšelé kachličky a vzduchotechnika připomínají, že se nacházíte v bývalé dělnické, výborná čerstvá káva z vlastní pražírny vás však zavede až do voňavého nebe.

Majitelé si ji vybírají osobně po celém světě. Praží se v pražírně doubleshot kousek za Prahou. Kromě výborného espressa stojí za zmínku i frapé, z ostatní nabídky pak třeba čaj z kávových třešní nebo domácí citronáda.

Dům kávy

Jde o obchod, který najdete v Praze 7. Vybavení si na kavárnu nehraje, sedět budete u stolků mezi haldami zboží. Ale káva vynikající! Doporučujeme cappuccino či latte, neboť pan kavárník Jakub Hartl je specialista na latte art. Další specialitou podniku jsou pak míchané nápoje s kávou a alkoholem.

Praha 5 - Café Lounge

Praha 5 – Café Lounge
foto: cafe-lounge.cz

Café Lounge

Tuto stylovou kavárnu v Praze 5 byste si opravdu neměli nechat ujít. Už jen proto, že obsluhovat vás v ní bude letošní vítěz Mistrovství ČR baristů Adam Neubauer.

Káva z české pražírny doubleshot vás překvapí množstvím lahodných příchutí a obsluha vstřícností a milým úsměvem. Vybavení je hypermoderní a jídelníček na světové úrovni, takže trochu vyšší ceny jsou v tomto případě opravdu odůvodněné – to se ovšem týká jídla, vynikající káva vás tady rozhodně nezruinuje!

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]