Swingová tančírna v Národním divadle

Swingová tančírna

foto: swingovatancirna.cz

Nová scéna Národního divadla zve všechny do stylové swingové tančírny. A co víc, vyplatí se vám obléci do dobového – nejlépe oblečený elegán či elegánka totiž vyhraje 10 000 korun.

Electro swing, to je řeka pramenící v prapočátku moderní taneční hudby, v dobách slavných tančíren Savoy nebo Cotton Club, v první polovině minulého století. Jeho dnešní obliba v Londýně, Paříži a dalších západoevropských městech je jasným znamením, že si teče vlastní cestou. Starý dobrý jazz, swing nebo tango se vlévá do zvuků a tempa dnešních klubů. A tak vlastně dáváme ožít šlágrům starých tanečních bigbandů v nové podobě. A přesně to se děje pravidelně v Café Nona v budově Nové scény Národního divadla.

Není vaší doménou swing? Zkuste to jinde:

Pátek třináctého

Elegantní tančírna Radio 1 Electro Swing River se tentokrát uskuteční v pátek 13. prosince. Smůla toto datum určitě nebude provázet, ba naopak: tančírna se pro veliký zájem se rozšíří z divadelní kavárny Café Nona v prvním patře  do předsálí o patro výš. Na návštěvníky tak budou čekat dva taneční parkety, djs, živá hudba, vystoupení tribal fusion bellydance tanečnic, autentický módní bazar a taneční minilekce.

bary-praha

foto: Fotolia

Anděl Mikkim

Vánoční swingovou tančírnu poctí hudbou Mydy Rabycad, kteří na křtu svého prvního CD v říjnu tento rok vyprodali pražskou Roxy i brněnskou Flédu. Kombinace ženského zpěvu, saxofonu, djingu a baskytary zaručeně nenechá žádnou nohu v klidu. Doplní je oblíbenci české electro swingové komunity Universal Swing Brothers.

Zlatým hřebem večera pak bude nekompromisní jízda držitele Anděla za album roku 2012: Dj Mikkim vystoupí za doprovodu Dave Trumpeteer. Během večera budou svlažovat řeku electroswingu i Fredd Flock, WTP a The Prague SwingMasters.

A hoďte se do gala – v průběhu večera totiž bude vyhlášena Fénix Stylish Prize ve výši 10 000 korun za nejlépe oblečeného tanečníka nebo tanečnici. Porota ho vybere přímo na parketu.

zdroj: swingovatancirna.cz

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]