Pražské kluby: kde se dobře paří?

Praha 7, Cross Club

Alternativní Cross Club
foto: Praha levně

Cross Club

Klub Cross leží kousek od stanice metra Nádraží Holešovice v Praze 7. Výtvarník František Sádra Chmelík mu svou výzdobou z kovových plastik dodal futuristický design. Působivé kinetické plastiky vyrobené z kovového šrotu jsou stejně unikátní jako kulturní scéna klubu. Pořádná pařba vás tu nemine.

Ta postihuje snad všechny nemainstreamové hudební žánry: techno, dubu, dubstep, breakbeat, drum and bass, reggae, ska, punk, rockabilly, world music. Prostor v klubu mají také mladé divadelní soubory, autorská čtení, cestovatelské besedy, kinematografie a dokonce odpolední divadelní představení pro děti. To vše za minimální vstupné či zcela zdarma. Stejně tak ceny na barech za pití i jídlo jsou v rozumných cenových hladinách.

Centrum Meetfactory

Mezinárodní centrum současného umění Meetfactory vedle Smíchovského nádraží v Praze 5 nabízí podporu, zázemí, zprostředkování kontaktů a prezentaci současným mladým umělcům, zaměřeným na výtvarné umění, divadlo, film či hudbu. Koncerty tu bývají přibližně dvakrát do týdne. Součástí podpory je i rezidenční pobyt.

Klub Wakata

Hudební klub Wakata v Praze 7 je spojen hlavně s drum’n’bass, ale nabízí i reggae, funky, hip hop, dub, dubstep, breakbeat či latinoamerické rytmy. Působí tu i škola, kde spousta pražských DJ´s vyrostla. A rádi se vracejí, takže jeden den můžete na parketu potkat borce, který včera hrál pro tisíc lidí, a druhý úplného začátečníka. Jestli hledáte zakouřený, útulný, hlučný, pulzující klub, kde vám nalijí plzeň či kozla, tak tady jste doma.

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

[CNW:Counter]